Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – który wybrać?
18 stycznia, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – na kogo postawić
24 stycznia, 2018

Moda na beton dekoracyjny i koncepcje z wykorzystaniem tego materiału nieustannie ma się bardzo dobrze. Nie dziwi nas to – dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy powalający wytwór, w postaci odwzorowanego kamienia, drewna czy skały. Dość nieduże koszty renowacji powodowały, że stawiano na niego w pierwszej kolejności w obszarach przemysłowych, lecz dziś wykorzystują go też osoby indywidualne w nabytych przez siebie lokalach mieszkalnych.

Beton dekoracyjny stemplowany – z czym to się je?

Które warunki winien urzeczywistnić element budowlany, by zachęcił zainteresowanych do użycia go u siebie? Uwypuklimy w tym momencie na pewno innowacyjność, stabilność oraz piękno. Prawda jest taka – jeśli coś nie przekona nas wyglądem zewnętrznym, to nawet wyróżniające cechy dotyczące niezawodności mogą Was nie nakłonić do jego użycia. Receptą może być beton dekoracyjny stemplowany, nowoczesne rozwiązanie, wyprodukowane na skrzyżowaniu marmurów i płyt cementowych. Stawiając na beton dekoracyjny stemplowany, uzyskamy niemal wierną kopię drewna, skał, kamieni i kilku innych. Właściwości betonu dekoracyjnego dają tę szansę, że nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a jeśli chcemy to dostaniemy jako bonus niebanalne efekty wizualne, które zachwycą każdego.

Idąca w górę popularność betonu dekoracyjnego w Polsce coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, ale nawet 40 lat temu w USA i Kanadzie odkryto, iż produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków są świetnym wyjściem w temacie aranżacji pomieszczeń. Niskie ceny renowacji na spory okres czasu pozwalają w spokoju rozkoszować się wspaniałą nawierzchnią. Beton dekoracyjny musimy poddać impregnacji na oko co 7 lat, a wobec tego nie należy podmieniać płytki lub też polbruku na coś nowego. Odporność tego produktu jest znacznie lepsza niż w przypadku pękających płytek albo tracącego barwy bruku. Gdy zdecydujemy się na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, możemy nie wysilając się dokonać zmiany barwy

Beton dekoracyjny – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny jest wyjątkowo uniwersalny. Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Większość designerów doskonale rozumie – na ten moment nie znajdziemy trwalszego materiału niż beton. W połączeniu z zadowalającą prezencją, stał się łakomym kąskiem zarówno dla aranżujących wnętrza przemysłowe, jak i dla posiadaczy prywatnych budynków, biurowców w środku miasta, a także miejsc przeznaczonych do użytku publicznego. Z betonem dekoracyjnym jest podobnie jak z innymi – nie będzie pasował wszędzie. Przed decyzją trzeba konkretnie przeanalizować, jaką postać ma zyskać nasza posiadłość.

Zdecydowanie powinniśmy wybrać beton dekoracyjny , gdy chcemy spoić wnętrze zgodne z trendami z odważnym, artystowskim stylem. Beton dekoracyjny nie spełni swojego zadania, jeśli od przekroczenia progu staramy się wyróżnić kokosy oraz wykwintność. Beton dekoracyjny to przede wszystkim szczerość i ekstrawagancja. Nieważne czy chcemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, spełnią swoje zadanie przy ścianach wewnętrznych i elewacjach.

Jeśli wybierzemy sprawną firmę, u której priorytetem jest zadbanie o każdy najmniejszy detal, to wtedy trafią do nas projekty subtelnie odnoszące się do naturalnych surowców. Kluczowym będzie, żeby utwierdzić się w przekonaniu czy wybrany przez Was produkt nie tylko idealnie imituje drewno, kamień czy skałę, lecz także czy posiada atrybuty antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Bez tego – nie opłaci się przeznaczać środków na podobny zakup bo nie będziemy z niej zadowoleni.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – jak go spożytkować?

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych w pierwszej kolejności do wytchnienia po angażującym dniu pracy czy też szkoły. Polecamy tej sytuacji użyć jedną z idei betonu dekoracyjnego stemplowanego, nazywaną efektem deskowania.

Podkreśla ona prostopadłe albo poziome żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych struktur. Nadaje płaszczyźnie wyjątkowo surowy styl. Horyzontalne deskowanie nadaje lokalowi rekreacyjny styl, zatem swobodnie wykorzystamy je do aranżacji salonów i sypialni. Wertykalne wyżłobienia w architekturze betonu bardziej pasują do pomieszczeń o charakterze poważnym i ożywiającym, na przykład studio albo hol.

Następną odmianą betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Prawdopodobnie przeważająca część czytelników już się z nim zetknęła. Przypomina standardową szarawą kompozycję ozdobną, chociaż jest odczuwalnie trwalszy. Jego neutralność i delikatność niesie za sobą to, że jest szczególnie wielofunkcyjny – projektanci wykorzystują tę odmianę we wnętrzach innowacyjnych oraz tradycyjnych.

Teraz beton dekoracyjny jest wyjątkowo często używany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Rozchwytywany szary ton wspaniale komponuje się z alternatywnymi szarymi składnikami.

Beton dekoracyjny to technika, która na dobre weszła na polski rynek aranżacji lokali i prawdopodobnie tak przez jakiś czas będzie. Wytrzymałość, zachwycający wygląd i innowacyjność to niektóre z atutów, a tempo przygotowania zleceń jest kolejnym plusem. Po 40. latach od spopularyzowania tej koncepcji w USA, również u nas zauważono korzyści, które może przynieść ten materiał.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.betondekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok