Profesjonalny dj na imprezy biznesowe dj na eventy pracownicze dj w Łodzi i okolicach
Dobry Dj na event
23 grudnia, 2016
dj wesele warszawa
Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!
29 grudnia, 2016

Pneumatyka to dziedzina nauki polegająca na tworzeniu i używaniu sprzętów, których działanie w dużej mierze polega na wykorzystaniu energii produkowanej poprzez sprężone powietrze. Sprężone powietrze to jeden z popularniejszych wykorzystywanych przekaźników energii. Posiada ono zastosowanie w szeroko pojętym w przemyśle, sektorze budowlanym czy branży samochodowej.

Jednak nie jest technika dostępna tylko dla rozbudowanych firm, w których stosuje się wielkogabarytowe urządzenia do masowej produkcji. Narzędzia pneumatyczne są powszechnie dostępne, w ofertach można znaleźć na przykład wiertarki pneumatyczne, nitownice, klucze pneumatyczne, jak i ubijarki do betonu.

Dlaczego narzędzia pneumatyczne są lepsze?

To, co daje narzędziom pneumatycznym ogromną przewagę nad elektrycznymi maszynami, to fakt, że generują one niewątpliwie większą siłę, którą można regulować i dostosować do realizowanej w danej chwili pracy.

Narzędzia pneumatyczne nie mają wbudowanych komponentów elektrycznych (jak np. silnika), co sprawia, że są bardziej bezpieczne, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich wykorzystanie w pomieszczeniach, w których istnieje zwiększone niebezpieczeństwo pojawienia się pożaru (jak np. w zakładach samochodowych, zakładach lakierniczych czy stolarniach). Co więcej – z powodu braku podzespołów elektrycznych, narzędzia pneumatyczne nie przegrzewają się podczas długotrwałej eksploatacji.

Ze względu na to, że urządzenia pneumatyczne są poruszane sprężonym powietrzem, ich masa w porównaniu z narzędziami elektrycznymi jest blisko o połowę mniejsza. Jest to ważne tym bardziej w czasie pracy na cały etat, gdy kilkugodzinne operowanie ciężkim urządzeniem może negatywnie odbić się na stanie zdrowia.

Narzędzia pneumatyczne mają mniejszą wagę ale także są mniejsze, dzięki czemu można o wiele prościej nimi sterować, nawet w ciężko dostępnych miejscach. Narzędzia pneumatyczne profesjonalnej firmy, takiej jak Chicago Pneumatic (nazywane w skrócie narzędziami CP), są tak zaprojektowane, żeby ich kształt był dostosowany do dłoni, co sprawia, że nie ma niebezpieczeństwa, że przy pracy przyrząd np. wypadnie z ręki.

Inną przewagą narzędzi pneumatycznych jest to, że nie wywołują one iskier, jak w przypadku pewnych sprzętów zasilanych elektrycznie. Mając na uwadze, że w warsztatach mechanicznych obecność materiałów palnych jest nieodzowna, to także trzeba brać pod uwagę sytuacje, gdy występuje konieczność zainstalowania w pojeździe instalacji gazowej – dzięki narzędziom pneumatycznym czynność ta jest znacznie łatwiejsza a także bezpieczniejsza.

Urządzenia te są także niewrażliwe na zmiany temperatur, nawet jeśli są one skrajnie wysokie albo niskie. Tego typu przyrząd może być wykorzystywany na potrzeby zewnętrznych prac, a także w miejscach odznaczających się wysokim zawilgoceniem. Następną korzyścią narzędzi pneumatycznych jest fakt, że wykorzystywana w nich siła napędowa – powietrze – nie nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

Żeby narzędzia pneumatyczne służyły przez długi czas, trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie, to jest: o częstym naoliwianiu wymienionych w instrukcji części.

Narzędzia pneumatyczne – ile kosztują?

Jeżeli idzie o ceny narzędzi pneumatycznych, to są one porównywalne z cenami narzędzi zasilanych elektrycznie, przy czym koszty eksploatacji są mniejsze. Dobrze jest również odnotować, że narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awarii, a ich naprawa i koszt części w niektórych przypadkach jest zdecydowanie mniejszy w zderzeniu z naprawą pozostałych narzędzi.

Chicago Pneumatic – profesjonalne narzędzia pneumatyczne

Jakie narzędzia pneumatyczne są najlepsze? Jeśli idzie o rynek w Polsce, to zbiór narzędzi pneumatycznych jest całkiem spory, jednak jedną z najpowszechniejszych, jeżeli nie najpopularniejszych jest wymieniona wcześniej firma Chicago Pneumatic, której sprzęt jest często zachwalany za to, że ma większą moc niż maszyny o podobnych wskaźnikach.

Chicago Pneumatic w swojej długotrwałej oraz ciekawej przeszłości nieraz dowodziło, że zasłużyło na to aby być liderem i chętnie wybieraną marką jeżeli chodzi narzędzia pneumatyczne. Firma Chicago Pneumatic została założona pod koniec XIX wieku. Jako firma specjalizująca się w produkcji narzędzi pneumatycznych, Chicago Pneumatic niejednokrotnie udowodniło, że jej rozwiązania pionierskie jeśli chodzi o przemysł, budownictwo czy mechanikę samochodową.

Chicago Pneumatic było obecne m.in. przybudowaniu Golden Gate lub Statui Wolności, gdy na czas prac budowlanych korzystano z narzędzi CP. Narzędzia Chicago Pneumatic były także używane podczas tworzenia podstaw pod szyby naftowe. Marka słynie również z tego, że w ubiegłym stuleciu wypuściła silnik Diesla, który był użyty podczas europejskich wyścigów rajdowych Chicago Pneumatic zasłynęło jeszcze tym, że jako jeden z pierwszych wykonawców wprowadził do sprzedaży nitownice i opracowało pierwszy model klucza pneumatycznego.

Dzisiaj Chicago Pneumatic ma w swojej ofercie wielki zestaw narzędzi pneumatycznych i maszyn, które są wykorzystywane w zakładach mechanicznych i w sektorze przemysłowym. W Polsce narzędzia CP sprzedaje autoryzowany dystrybutor, możesz go sprawdzić pod tym adresem Chicago Pneumatic.

Strona używa cookies
Ok