Nawadnianie ogrodów – przegląd systemów nawadniania
11 lutego, 2021
Ocieplanie natryskowe pianą poliuretanową
11 lutego, 2021

Podstawową zaletą klimatyzatora jest w pierwszej kolejności utrzymywanie najlepszej wilgotności powietrza i komfortowej temperatury. Dzięki najlepszej temperaturze jesteśmy bardziej skupieni, spokojniej śpimy i wypoczywamy oraz ogólnie funkcjonujemy. Nie bez powodu klimatyzacja została praktycznie stałym urządzeniem biur i co raz częściej pojawia się w domach, a nawet w mieszkaniach. W zależności od funkcji, niektóre klimatyzatory dodatkowo czyszczą i jonizują powietrze, a to również jest ważnym walorem. Chcemy przecież, aby jakość naszego powietrza była najwyższa. Żeby klimatyzator pracował efektywnie przez wiele lat, bez względu na częstotliwość jego pracy, należy odpowiednio o niego troszczyć się, czyli systematycznie go serwisować.

Z jakiego powodu należy serwisować klimatyzator biurowy i domowy?

Klimatyzator oferuje nie tylko zalety wynikające z jego pracy, chcemy więc używać go bardzo długo. Podobnie jak każde urządzenie, po czasie gromadzi zabrudzenia oraz kurz, ze względu na to czyszczenie jej jest niezwykle istotne patrząc na jakość pracy oraz bezpieczeństwa. Zabrudzenie klimatyzatora w domu i w biurze może generować problemy techniczne. Ponadto ignorowanie instrukcji producenckich może prowadzić do straty gwarancji. Utrzymanie gwarancji jest istotne ze względu na to, że klimatyzacja pracuje przez lata. Chcemy przecież, żeby przez cały ten czas pracowała efektywnie. Okresowe mycie zabezpiecza przed awariami, w wyniku czego korzystanie z klimatyzatora jest tańsze, dłuższe oraz zdecydowanie bardziej efektywne. Likwidowanie usterek naraża nas na dodatkowe koszty, których nie lubimy ponosić.

Brak serwisowania wiąże się też z szkodą dla zdrowia. Zbierające się w domowej lub biurowej klimatyzacji brud oraz kurz, a także pleśnie i grzyby są groźne dla człowieka. To z ich powodu bywamy bardziej podatni na alergie i choroby układu oddechowego. Z uwagi na to używanie klimatyzatora, który wydmuchuje powietrze pełne bakterii i drobnoustrojów powoduje ryzyko dla zdrowia przebywających niedaleko osób. To oznacza, że podstawą długiej pracy klimatyzatora w domu i w biurze są cykliczne przeglądy techniczne oraz gruntowne czyszczenie i odgrzybianie.

Z czego się składa serwisowanie klimatyzacji w biurze i w domu?

Serwis klimatyzacji powinien być przede wszystkim kompleksowy. Nie wolno pominąć żadnej strefy, nawet samej obudowy klimatyzacji. Jakby nie patrzeć chcemy być pewni, że nigdzie nie popękał i ciągle jest odpowiednio zamontowany. Niezwykle istotne jest sprawdzenie elementów elektrycznych – zwłaszcza ich połączeń, a także układu chłodniczego. Zwykle konieczny jest też pomiar wydajności chłodniczej oraz ocena ciśnienia podczas ssania i tłocznia przy pracy klimatyzatora. Po kontroli wszelkich elementów instalacji, następuje dokładne czyszczenie parownika, filtrów, przewodów oraz kanałów, a także wymiana filtrów i niezbędnych części w razie potrzeby. W trakcie serwisu klimatyzatora mamy szansę instalacji części zamiennych. W tym samym czasie odbywa się kompleksowe odgrzybianie i oczyszczanie. Ważnym elementem jest też ocena drożności układu odprowadzania skroplin.

Każda z czynności wykonywana w trakcie serwisowania klimatyzatora w domu i w biurze to pewność, że klimatyzacja będzie działała bezawaryjnie i bezpiecznie. Dzięki temu polepszy się jakość wydmuchiwanego powietrza, gdzie nie będzie już brudu, kurzu ani bakterii. To szczególnie istotne biorąc pod uwagę np. alergików. Brak czynników alergennych i chorobotwórczych gwarantuje posiadaczom klimatyzatorów bezpieczeństwo oraz komfort.

Jak regularnie należy przeprowadzać serwisowanie klimatyzatora i kto powinien go wykonać?

Częstotliwość przeprowadzania serwisu klimatyzatora zależy od różnych czynników. Po pierwsze dobrze stosować się instrukcji producenta dającego gwarancję. Warto także zwrócić uwagę na przestrzeń, w jakiej położony jest klimatyzator oraz jego warunki pracy. Jeżeli pracuje z minimalnymi przerwami albo nawet bezustannie albo jest umiejscowiony w miejscu o szczególnym zapyleniu, serwisowanie może być konieczne częściej. Przeważnie przyjmuje się, że klimatyzator w biurze i w domu powinno się serwisować dwa razy w roku. Jeżeli klimatyzator jest bardziej używany warto robić trzy lub nawet cztery serwisy w roku. Z reguły jest to sprawa indywidualna i ze względu na bezpieczeństwo warto ocenić, jak częste serwisowanie okaże się dla naszej klimatyzacji najlepsze.

Serwis klimatyzatora warto powierzyć fachowcom. Samodzielne oczyszczanie może być nie do końca dokładne. Zlecenie serwisu klimatyzacji fachowcom gwarantuje sumienne oczyszczenie i odgrzybienie. W taki sposób nie musimy się martwić, że któryś element zostanie przegapiony i nie zostanie w pełni odkażony. Profesjonaliści wykorzystują posiadające pożądane atesty chemiczne środki, jakie wyeliminują grzyby i bakterie, a sami serwisanci z pewnością posiadają świadectwa kwalifikacji.

Dzięki takim działaniom zyskujemy pewność, że serwis klimatyzatora w domu i w biurze jest rzetelny i kompleksowy. Regularnie oczyszczany klimatyzator na długie lata będzie dawał termiczny komfort w bezpieczny sposób.

Montaż klimatyzatorów http://www.klimatyzatory-torun.pl/montaz-klimatyzacji/

Strona używa cookies
Ok