Kostka brukowa Toruń
9 lutego, 2021
Sprzątanie biur i zakładów pracy – cennik usług
11 lutego, 2021

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na dobre samopoczucie, ale też na produktywność. Wysoka jakość powietrza I optymalna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu i pozytywnie oddziałują na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie komfortowe warunki o każdej porze roku z reguły decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz mieszkania zapewniając nam chłód w czasie lata. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiego powodu dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby wypracować jak najwyższy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie idealnej temperatury w środku mieszkania, zapewniając wychłodzenie i komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna centralnego ogrzewania czy pozostałych systemów grzewczych, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji budynków. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele różnych czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy rozgrzać, do czego zużywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator posiada specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wprowadzane do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza reduluje nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku domu jest zestawienie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort w środku budynku oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Strona używa cookies
Ok