Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia stomatologiczna – zabiegi w klinice stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na niezłe samopoczucie, ale również na produktywność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią bazę naszego komfortu i pozytywnie wpływają na motywację i chęć działania. Żeby zagwarantować sobie odpowiednie warunki przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz budynku zapewniając nam komfort podczas lata. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, by osiągnąć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku budynku, zapewniając chłód i komfort cieplny niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się jedynie w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to lokalnego ogrzewania lub innych systemów grzewczych, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele różnych czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma filtry, które osłaniają jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli planujemy zakup któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a do tego ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest zestawienie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny w środku budynku i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok