Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Klimatyzatory split do domu

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na dobre zdrowie, ale także na naszą efektywność. Najlepsza jakość powietrza I komfortowa temperatura, stanowią fundament naszej wygody i korzystnie wpływają na motywację i chęć wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku przeważnie rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej wyrównuje temperaturę w środku budynku dając nam chłód w ciągu upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie świetnie działa system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby zdobyć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie przyjemnej temperatury w środku mieszkania latem, gdy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku budynku, dając chłód i komfort cieplny nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzacja sprawdza się tylko podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów może też ocieplać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna zimowego ogrzewania i innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, na co wykorzystywana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu w środku mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest komfort termiczny w środku domu oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany powstawanie niepożądanych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok