Naprawa telewizorów serwis przestrajanie Łódź
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
13 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
20 października, 2016

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której musisz pomyśleć jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach dostępne były jedynie takie materiały jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak w miarę postępu prac nad nowoczesnymi metodami docieplania budynków, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami nowatorskie. Twórcy materiałów dociepleniowych oczekiwali produktu, który realizowałby normy zdrowotne (brak czynników alergicznych) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Ważny był także wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej wykorzystywane rodzaje nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie podrażniały skórę i oczy (mowa tu o wełnie mineralnej). Po wielu latach prac nad wynalezieniem innowacyjnej technologii ociepleń, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zaobserwowano, że pianka PUR jest materiałem wysoce praktycznym, gwarantującym doskonałą izolację termiczną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, a także za ekonomię przestrzeni, dzięki aplikacji niewielkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się czytając dalej.

Pianka zamkniętokomórkowa, czy otwartokomórkowa?

Istnieją dwa rodzaje pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki wyróżnia głównie konstrukcja, ale również zastosowanie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy ocieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR odznacza się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie pochłania wilgoci i może być używana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest zwłaszcza w docieplaniu wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sygnalizuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Technologia izolacji pianką poliuretanową

Najgorszym problemem związanym z ociepleniem domu jest powstanie tak zwanych mostków cieplnych. Wykorzystanie pianki pro całkowicie likwiduje tenże problem, ponieważ materiał dociera do najbardziej kłopotliwych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu specjalnych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia o wiele mniej przestrzeni niż standardowe materiały izolacyjne. Ponadto usztywnia konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle błyskawicznym czasie, co często jest czynnikiem decydującym przy doborze ocieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki PUR mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej stosowaniu minimalizuje się grubość warstwy izolacyjnej. Pianka PUR jest obojętna dla środowiska i niegroźna dla osób z różnego typu uczuleniami. Zapewnia najlepszy stopień izolacji ciepła wewnątrz obiektów budowlanych, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach stosowania. Nie dość, że zatrzymuje ciepło w wnętrzach w zimę, to jeszcze zapobiega przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr pochłaniania wody powoduje, że w izolacji nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni wątek, o którym trudno nie napisać, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najciaśniejsze powierzchnie bez żadnego problemu. Jej konstrukcja zapewnia dokładną przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Odpowiednie ocieplenie domu to pewność komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PUR potwierdzają, że taka metoda izolacji jest najbardziej skuteczna i najprostsza w aplikacji. Ceny pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo jednakowe, więc przy wyborze metody docieplenia mieszkania warto przypomnieć sobie o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność wydatków ale także czasu.

Jeśli wybierzecie izolację pianką, kolejnym etapem jest wybór producenta. Jedną z promowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat zajmuje się technologią ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także fabrycznych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od izolacji poliuretanowej, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: docieplenia pianką pro.

Strona używa cookies
Ok