Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości?
23 października, 2016
Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń
Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia
27 października, 2016

Pompy ciepła – cena

Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne

Pompy cieplne przynależą do urządzeń, które czerpią energię płynącą ze środowiska naturalnego. Wymuszają przepływ ciepła z gruntu, powietrza bądź wody. Pełny proces ogrzewania domu przebiega zatem w stosunkowo przejrzysty sposób. Pompy ciepła posiadają wielostronne zastosowanie w gospodarstwach domowych, klimatyzacji pomieszczeń, chłodnictwie, przemyśle spożywczym, ogrzewaniu budynków oraz nagrzewaniu wody do codziennego użytku. Dzisiaj są wyjątkowo innowacyjnymi urządzeniami zwierającymi funkcję grzania i schładzania.

Podstawowe informacje o pompach ciepła

Pompy grzewcze pobierają energię m. in. z wiatru, opadów, a nawet fal morskich oraz dystrybuują ją do układu cieplnego domu, np. ogrzewania podłogowego. Kwalifikuje się je ze względu na dwa kluczowe kryteria: rodzaj dolnego źródła ciepła oraz technologię podnoszenia ciepłoty oraz ciśnienia. Pompy cieplne, które zdobywają moc z dolnego źródła ciepła rozróżnia się na: powietrzno – wodne, wodno – wodne, solankowo – wodne i pompy pobierające energię z odparowywania bezpośredniego oraz wody. Wybierając następne kryterium, wyróżnia się pompy sprężarkowe, sorpcyjne (absorpcyjne i adsorpcyjne) i Vuilleumiera. Mogą pracować w zestawie monowalentnym i biwalentnym, zatem jako indywidualne źródło grzewcze w domu lub w zespoleniu z innym źródłem, przykładowo. kotłem wskazanego rodzaju. Pompa ciepła monowalentna zaspokaja całkowicie zapotrzebowanie na ciepło, przykładowo. dużego domu jednorodzinnego, ale należy dokładnie określić schemat dostarczania energii. Jeśli chodzi o układ równoległy, to istotna jest temperatura na zewnątrz i obciążenie pompy. Gdy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy ten drugi wyznacznik jest zbyt wysoki, sterownik maszyny cieplnej załącza pomocnicze urządzenie do generowania ciepła. Zespół alternatywny polega na tym, że zasadnicza pompa cieplna będzie ocieplała albo chłodziła wnętrza wyłącznie do ustalonej temperatury. Dogrzewać będzie musiał przykładowo. na kocioł olejowo – gazowy. Niniejszy typ ogrzewania sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach z grzejnikami.

Najważniejsze zalety i wady gruntowych pomp ciepła

Wszystko właściwie zależy od tego, na jaki typ pompy termicznej się zdecydujemy. W sieci można znaleźć o nich niemało informacji, m in. wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę słowa „Pompy ciepła Toruń” lub „Pompa ciepła cena”. Pompa ciepła bazująca na systemie woda – woda ma dwa ważne moduły: studnię poboru oraz studnię zrzutową. Jej dużymi atutami są: mała deformacja terenu, śladowe uzależnienie od warunków atmosferycznych, trwałość temperatury źródła przez cały rok, dosyć małe koszty inwestycji przy istniejących zapasach wodnych, duży wskaźnik efektywności. Pompa grzewcza gruntowa ma jednakże dość wysokie wymagania co do własności pobieranej wody (twardość, ilość manganu i żelaza), znaczne koszty zbudowania studni, pompa głębinowa podatna na awarie, czas wykorzystywania maksimum do 20 lat, zrealizowanie badań produktywności studni (dla przekraczających 30 m, należy otrzymać uprawnienie wodno – prawne. Oprócz tego w przypadku, jeśli woda głębinowa jest „bezwzględna chemicznie”, należy uzbroić pompę w dobry system filtrów (natomiast to wytwarza kolejne koszty).

Czy nie lepiej zainwestować w pompę solanka – woda?

Pompa tego typu najczęściej jest zespolona z kolektorem gruntowym, przez który biegnie solanka. To naturalnie on przejmuje ciepło z dolnego źródła termicznego. Solanka jest wytwarzana z roztworu glikolu, nietwardniejącego w nawet niezwykle niskich temperaturach. Powszechnie stosuje się trzy typy kolektora: kolektor poziomy, spiralny albo prostopadły (a mianowicie sonda głębinowa).

  • Kolektor płaski otrzymuje się z osobnych rurek polietylenowych, które montuje się na głębokości 1,5 do 2 metrów. Jego moc jest uzależniona od rodzaju gleby. Im bardziej wilgotna i gliniasta, tym więcej odda ciepła. Odmiennym źródłem cieplnym może być jezioro lub staw.
  • Kolektor spiralny działa na analogicznych zasadach. Poszczególne jego elementy mają formę spiralnych zwojów. Montuje się je w dołach o długości od 15 do 20 metrów.

Dużą przewagą kolektorów płaskich jest nieduży wydatek na inwestycję oraz łatwość konstrukcji. Minusami natomiast: uniemożliwienie sadzania drzew ponad kolektorem, pokrywania ziemi nad nim np. asfaltem albo kostką brukową, zmniejszenie okresu wegetacji roślin umieszczonych ponad nim, obejmowanie znacznej przestrzeni, wyższe wydatki na pompowanie glikolu. Jeśli nie można zainstalować kolektora płaskiego, w takiej sytuacji należy zastanowić się nad sondą głębinową. Jej części mają kształt podłużnej litery „U” i mogą być położone od 30 do 150 metrów pod powierzchnią gleby. Pozytywną stroną tego wyjścia jest uniezależnienie od aury panującej na zewnątrz, duża wydajność, ograniczony stopień dewastacji obszaru, niższe wydatki wtłaczania glikolu i opory hydrauliczne. Niestety nie można obejść się bez specjalistycznego sprzętu i przyzwoleń wodno – prawnych.

Co z sorpcyjnymi pompami ciepła?

Proces sorpcji to innymi słowy zaabsorbowanie przez pewną ciecz innej cieczy lub gazu. Kiedy nabywamy wodę mineralną z CO2, to po wyeliminowaniu zakrętki uwolniony zostaje dwutlenek węgla. Przed wyeliminowaniem nakrętki z butelki był on w niej standardowo rozpuszczony. Jeżeli chodzi o maszyny cieplne sorpcyjne, to można trafić na dwa rodzaje – absorpcyjne oraz adsorpcyjne. Pierwsze wykorzystują niskociśnieniową parę, która przejmowana jest przez, przykładowo wodę oraz podczas tego procederu wytworzone zostaje ciepło. Drugie są dziś na etapie doświadczeń jeśli chodzi o przeznaczanie ich do nagrzewania domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Od długiego czasu wykorzystuje się je jako urządzenia chłodnicze o nadzwyczaj dużej mocy. Żeby maszyny cieplne sorpcyjne działały, muszą opierać się na systemie próżniowym.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok