OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne w budownictwie
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń
1 września, 2020

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą skuteczność. Wysoka jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. Żeby zagwarantować sobie przyjazne warunki najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę w środku domu dając nam chłód w trakcie upałów. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze sprawdza się system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, by uzyskać jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie korzystnej temperatury w środku domu zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury w środku domu, dając wychłodzenie oraz komfort cieplny bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się jedynie w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda lokalnego ogrzewania lub innych grzewczych systemów, ale nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, a koszty chłodzenia i ogrzewania domów pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ogrzać, na co zużywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko reduluje nasze potrzeby na dogrzanie oraz chłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada wiele różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy powstawanie niepożądanych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Strona używa cookies
Ok