Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
20 lutego, 2017
Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość
Zabiegi leczące nadpotliwość
25 lutego, 2017

Wybieramy system grzewczy

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Sprawny system ogrzewania to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego zakupie powinniśmy kierować względami dostępnego budżetu, ogrzewanej powierzchni, funkcjonalności i niewątpliwie efektywności. Odpowiednio dobrana instalacja CO, połączona z właściwą izolacją pomieszczeń wpływa na zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi likwidacją efektów przesadnej wilgoci. Dziś producenci oferują nam komfortowe rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zautomatyzowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły gazowe zaspokajają wszelkie standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są to mechanizmy dostępne dla każdego z nas. Tymczasem są tak różne, że zakup odpowiedniej instalacji nie jest zazwyczaj dość problematyczny. Pragniemy przedstawić Ci najwybitniejsze systemy grzewcze. Mamy pewność, że odkryjesz idealne urządzenie dla siebie i swojej rodziny.

Nim jednak przejdziemy do analizy poszczególnych układów centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co należy przemyśleć przed wyborem stosownego wyposażenia. W zasadzie możemy wyszczególnić 3 podstawowe elementy, które oddziałują na wybór systemu grzewczego. Po pierwsze jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najczęstsze jest u nas ogrzewanie wodne. Inną sprawą jest wybór źródła ciepła. Zazwyczaj energia termiczna produkowana jest w wyniku spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Drugim sposobem jest odbieranie ciepła z środowiska, co umożliwiają energooszczędne pompy ciepła. Dodatkowo musimy się zastanowić nad tym, który model systemu grzewczego będzie dla nas najbardziej korzystny – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na następny krok, czyli wyboru danego urządzenia do własnej ciepłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

Piec gazowy doprowadzi do redukcji wydatków związanych z ogrzewaniem w domu. Jednakże należy mieć na uwadze, że do jego pełnowartościowego działania niezbędne jest przyłączenie się do sieci gazu płynnego, bądź też założenie własnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z dodatkową inwestycją, która naturalnie zwraca się po pewnym terminie, niemniej musimy liczyć się z tym, że jesteśmy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla jednych może być niewygodne.

Jednym z najchętniej wybieranych pieców gazowych, jest piec marki Buderus, który został zaopatrzony przez firmę w funkcję dokładnego ustawienia temperatury i szybkiej przemiany ilości zużywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, w zależności od rodzaju otwartą bądź zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym przykładzie znaczy to, że powietrze przenoszone jest z otoczenia, a w drugim, że przemieszczane jest przez specjalistyczne przewody. Niezależnie od zakupu danego wariantu systemu, każdy kocioł gazowy ma profesjonalny system redukujący do zera możliwość przekręcenia ciągu spalin, jak i całkowitego wyziębienia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najważniejsze walory pieców gazowych:

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Urządzenia zróżnicowane pod kątem ocieplanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna budowa (kotły stojące albo wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek kategoryzuje się w poprzednich latach do najchętniej używanych materiałów opałowych. Jest nie drogi i niezwykle efektywny. Kotły na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak sprawdzają się w budynkach jednorodzinnych, a to ze względu na potrzebę magazynowania opału. Rzadziej instalowane są zatem w blokach wielorodzinnych, chociaż faktycznie taka ewentualność również istnieje. Popatrzmy teraz na charakterystykę tego modelu systemu ogrzewania. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do grupy kotłów stałopalnych, które od dawna obecne na rynku urządzeń grzewczych. Istnieją piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się tylko obsługą, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane mechanicznie. Powietrze dociera do środka kotła poprzez przyłączony wentylator. Nadmieniona poprzednio firma Buderus, dostarcza kotły na ekogroszek z specjalnymi sensorami, zapobiegającymi pożarowi.

Co do kluczowych zalet dobrze jest wyróżnić 3:

  • Łatwa dostępność surowca opałowego
  • Bardzo komfortowa, wręcz instynktowna obsługa
  • Właściwa regulacja wzmacniająca potencjał grzewczy

Pompy ciepła – ciepło z natury

W dbałości o kondycję natury, oraz finanse Klientów, zostały wynalezione, pompy ciepła – systemy pozyskujące ciepło z środowiska. Pompy ciepła nie pobierają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, w zależności od typu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak inteligentne rozwiązanie umożliwia jeszcze skuteczniej ograniczyć wydatki na ogrzewanie domu. Funkcjonowanie pompy ciepła można przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Pobrane z środowiska źródło termiczne skrapla się, a wyprodukowana para zostaje zagęszczona, przez co wspomaga obieg wody użytkowej. Nieskomplikowany system, ale jak funkcjonalny.

Walory pompy ciepła są następujące:

  • Zastosowanie powszechnie dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najlepsza efektywność grzewcza spośród obecnych rozwiązań
  • Współpraca z każdym systemem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najpowszechniejsze systemy grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: piece gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok