Producent ekranów LED
1 czerwca, 2016
Kredyt hipoteczny – sprawdzony doradca kredytowy
4 czerwca, 2016

Kołdra sensoryczna jest bardzo ważnym składnikiem terapii sensorycznej, której zadaniem jest polepszenie koncentracji i uspokojenie dzieci i osób dorosłych cierpiących na zaburzenia takie jak autyzm, ADHD, zespół Downa i zespół Aspergera. W trakcie snu kołdra poprzez delikatny ucisk ciała stymuluje układ proprioceptywny, co powoduje ogólne rozluźnienie organizmu. Kołdra sensoryczna działa terapeutycznie i wycisza osoby, które ze względu na swoją chorobę wykazują zachowania agresywne. Szyciem kołder obciążeniowych zajmuję się od wielu lati za każdym razem szczególną uwagę przywiązuję do wyboru delikatnych i ekologicznych materiałów, które nie przegrzewają organizmu, a także na przyjazne dzieciom kolory dopasowane do potrzeb moich Klientów.

Właściwości kołdry sensorycznej

Wybór kołdry obciążeniowej nie może być przypadkowy. Zawsze należy dokładnie dobrać kołdrę do wagi i rozmiarów dziecka, w taki sposób aby kołdra nie wżyła zbyt dużo, gdyż wtedy nie będzie spełniać swoich funkcji w właściwy sposób. Kołdra sensoryczna nie powinna przekraczać 15 % wagi dziecka. Tylko wtedy nie obciąży zbyt ciała dziecka, co może spowodować zbyt mocne pobudzenie receptorów układu proprioceptywnego. Kołdra powinna być o 20 cm dłuższa niż wzrost dziecka, tak aby było ono w stanie się całe przykryć. Dobrze dobrana kołdra będzie równomiernie obciążała ciało dziecka. Materiał, z którego kołdra sensoryczna jest uszyta powinien być w 100% naturalny. Najlepszym surowcem dla kołder sensorycznych jest bawełna. Kołdry  wypełnia się żwirkiem akwarystycznym lub granulatem.

Stosowanie kołdry sensorycznej

Kołdra sensoryczna jest idealnym dopełnieniem terapii sensorycznej i może być stosowana bez uprzedniej konsultacji z specjalistą. Dobrze dobrana jest bezpiecznym i, co najważniejsze, skutecznym rozwiązaniem terapeutycznym. Jest bardzo praktyczna i może być stosowana o każdej porze roku. Uszyta jest z 100% naturalnej bawełny, przez co dziecko odczuwa duży komfort z jest stosowania. Ozdobiona w przyjazne dziecku kolory i motywy, będzie ich ulubioną zabawką. Jednak kołdra obciążeniowa powinna być dobrze dopasowana do wagi i wzrostu dziecka, tak, aby nie była zbyt lekka, lub zbyt ciężka, co może przynieść negatywne efekty. Zaleca się jej stosowanie osobom z zaburzeniami psychoruchowymi, sensorycznymi i genetycznymi.

Terapia integracji sensorycznej – co to jest?

Układ proprioceptywny odpowiada za orientację położenia kończyn naszego ciała. Receptory tego systemu ulokowane są w naszych kończynach. Odbierają one bodźce zewnętrzne, które podają do mózgu informacje o ucisku, rozciągnięciu i ustawieniu naszego ciała względem siebie. Dzięki nim znamy ustawienie naszego ciała bez patrzenia na nie. System proprioceptywny odgrywa ważną rolę w naszym ciele, gdyż odpowiada za koordynację wzrokowo-ruchową. Wszelkie nieprawidłowości w układzie proprioceptywnym mają wpływ na rozwój agresji, nadpobudliwości, na brak możliwości skupienia się i brak koordynacji ruchowej. Terapia sensoryczna, poprzez wspólną zabawę i ćwiczenia, polepsza integrację w całym układzie nerwowym. Jest  bardzo istotna przy zaburzeniach genetycznych takich jak zespół Downa, zespół Aspergera, ADHD czy autyzm, którym towarzyszy brak wrażliwości na bodźce z zewnątrz. W trakcie zajęć bardzo często wykorzystuje się kołderki sensoryczne, które naciskając na receptory układu proprioceptywnego, pobudzają je do działania.

Kołdra sensoryczna – co to takiego?

Kołdra obciążeniowa jest produktem o  zastosowaniu terapeutycznym. Wykorzystywana jest w terapii sensorycznej, która pobudza koncentrację i uspokaja osoby cierpiące na zaburzenia genetyczne takie jak: zespół Downa, zespół Aspergera, autyzm i ADHD. Kołdra obciążeniowa jest wypełniona specjalnym granulatem, który podczas snu naciska na ciało powodując uczucie rozluźnienia i spokoju. Nacisk kołderki stymuluje układ proprioceptywny, który jest odpowiedzialny za zmysł orientacji ułożenia kończyn. Aby kołdra spełniała swoją rolę jak najlepiej powinna być wykonana z naturalnych materiałów, które nie wywołują alergii i nie przegrzewają organizmu. Szyjąc kołdry sensoryczne przywiązuję szczególną uwagę do rozciągliwości materiałów, gdyż kołdra powinna się idealnie dopasować do ciała dziecka, nie przygniatając go. Zastosowanie oddychającego materiału powoduje, że kołdra może być z powodzeniem stosowana w lato i zimę, gwarantując komfort użycia. Dopasowanie koloru kołdry do preferencji dziecka jest bardzo ważne, dlatego też do każdego zamówienia podchodzę bardzo indywidualnie.

Oferta kołder sensorycznych

Przed uszyciem kołdry zawsze ustalamy jej dokładny rozmiar, wagę i kolor. Każda kołdra obciążeniowa pochodząca z mojej pracowni jest przyjazna dla dziecka, ozdobiona kolorowymi wzorami i niepowtarzalnymi elementami. Materiały do uszycia kołdry zamawiam z sprawdzonej hurtowni materiałów. Najczęściej stosuję bawełnę lub flanelę bawełnianą. Tkaniny te są lekkie, bezpieczne dla alergików i co najważniejsze, w 100% naturalne, dzięki czemu dziecko nie przegrzewa się w trakcie snu. Inspirują mnie najnowsze trendy w modzie dziecięcej i zawsze spełniam indywidualne potrzeby moich Klientów. Tworzone przeze mnie kołdry sensoryczne to najlepsza niespodzianka dla Twojego dziecka. Zapewniam atrakcyjne ceny i jedyne w swoim rodzaju produkty.

Strona używa cookies
Ok