Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie
27 października, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
8 grudnia, 2017

Maluchy kochają zabawę. Dzięki przeróżnym grom nie tylko miło spędzają czas, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to ciekawy patent na spędzenie wolnych chwil. Są one doskonałym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wyczarować inspirujące miejsce rozrywki dla szkrabów, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór barw i motywów wykorzystanych w bawialniach. Otoczenie można dodatkowo uatrakcyjnić dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – barwy mają moc

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały wprowadza harmonię, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Kolory w otoczeniu malucha mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój dziecka: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór kolorów i zachowanie harmonii między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, najczęściej przedstawia jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – trendy

Bawialnię najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale najczęściej widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dekoracje inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym pomysłem na dekorację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także pobudzimy ciekawość malucha. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako temat dominujący projektu na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są także alergicy. Dlatego tak ważny jest dobór niezagrażających substancji.

Plusy

Wykorzystanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal zabaw to trafiony pomysł na wyróżnienie się wśród konkurencji, a obecnie ma to gigantyczne znacznie. Brzdące zapamiętają piękne elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej mankamenty. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Wszystko o malowaniu bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok