Kamień ogrodowy - Kamień naturalny - Dekoracje ogrodowe z kamienia - Hurtownia kamienia - Kamień dekoracyjny
Kamienie ogrodowe i inne ozdoby do ogrodu
18 lutego, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?
19 lutego, 2017

Z czym kojarzy Ci się nowoczesne mieszkanie? Pewnie z różnorodną technologią, gigantycznymi oknami i szarą tonacją. Nam modernistyczne wnętrze kojarzy się z betonem dekoracyjnym. Artykuł ten mocno opanowuje nasz rynek materiałów budowlanych. Przez wgląd na swoje wyjątkowe walory może być wykorzystywany w domach, ogrodach, jak i w ogromnych halach przemysłowych. Praktycznie beton sam w sobie nie jest interesującą ozdobą. Można by zaobserwować nawet, że jest pusty i chłodny. Jednak, jak wskazują eksperci, beton może przejmować różne kolory. Jest zatem bardzo elastyczny. Możemy go niezwykle prosto dopasować do odmiennych styli architektonicznych. Pięknie prezentuje się w połączeniu z drewnem i szkłem. Ponadto beton dekoracyjny jest artykułem wodoodpornym i mrozoodpornym, co zezwala na jego zastosowanie na zewnątrz, bez żadnych zmartwień o kondycję nawierzchni.

Dziś beton architektoniczny jest artykułem często używanym w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Można z niego zbudować elegancką elewację, odporny na niekorzystne warunki pogodowe taras, jak i wyjątkową podłogę w domu. Alternatyw jest bardzo dużo. To jak użyjesz beton architektoniczny w swoim mieszkaniu, zależy jedynie od Twoich upodobań.

Beton dekoracyjny w mieszkaniu

Czy jesteś świadomy tego, że beton dekoracyjny odwzorowuje takie produkty jak drewno, czy skałę? Jeśli nie, może to Cię zaskakiwać. Powierzchnia betonowa może wyglądać jak drewniana podłoga, czy kamienna ściana a to dzięki plastycznym formom do betonu. Wystarczy przyłożyć wybrany model i zafarbować nawierzchnię dowolnym barwnikiem. Tak skonstruowana posadzka z betonu dekoracyjnego idealnie pasuje do minimalistycznego mieszkania. Jednak podłoga to tylko jedna z opcji. Beton architektoniczny pięknie prezentuje się w łazienkach, na schodach, jak i w sypialni. Wystarczy spojrzeć na określone projekty, by przekonać się jak dobrze może wyglądać beton dekoracyjny we mieszkaniu.

Beton dekoracyjny w halach magazynowych

Do tego momentu zakładaliśmy, że beton może być wyłącznie wykorzystywany przy budowie mieszkań, lub ulic. Nie wyobrażaliśmy sobie, że za kilka lat beton będzie jednym z elementów dekoracji wnętrz. Zanim to się jednak stało, nawierzchnie z betonu architektonicznego były testowane w halach przemysłowych. W takich budynkach od artykułów wykończeniowych wymaga się niezwykłej trwałości. W takich warunkach beton dekoracyjny jest najlepszy. Znosi nacisk do kilkunastu ton, nie tracąc na swojej jakości. Jest prosty w konserwacji i wysoce estetyczny. Beton dekoracyjny nie wyciera się jak pozostałe surowce budowlane, co sprawia, że co raz więcej instytucji uważa go za produkt o najlepszych właściwościach w budownictwie powszechnym.

Beton architektoniczny w ogrodzie

Beton stemplowany jest nie tylko stosowany w domach, czy budynkach magazynowych. Ze względu na szeroki współczynnik nieprzemakalności i mrozoodporności może być też używany na zewnątrz. Co mamy szansę zrobić z betonu dekoracyjnego w ogrodzie? Bezspornie odporny i niekonwencjonalnie wyglądający podjazd, obramowanie domowego basenu, lub funkcjonalny taras. Wiele firm gwarantuje również wykończenie fasady betonowej w rozmaitych fasonach i odcieniach, a także przyjaznych dekoracji ogrodowych. Już zauważyliście zatem, że opcji zastosowania tego najsilniejszego w branży budowlanej produktu są nieograniczone.

Jak powstaje beton architektoniczny?

Co powoduje, że beton architektoniczny jest tak giętkim materiałem wykończeniowym? Beton architektoniczny powstaje z złączenia mieszanek marmurów i pyłów cementowych o ogromnej pokrywie szczepnej. Jednak dopiero wymieszanie proszku betonowego z wodą i domieszkami chemicznymi w odpowiednich proporcjach powoduje, że możemy go wykorzystywać do budowania różnego rodzaju powierzchni. Dorzucenie koloru i odciskanie eleganckich szablonów podnosi walory estetyczne tego uniwersalnego produktu budowlanego.

Dzięki unikalnym właściwościom stworzenie powierzchni z betonu architektonicznego trwa kilka chwil, a rezultaty utrzymują się przez wiele lat. Solidność, antypoślizgowa warstwa i wiele możliwości dekoracyjnych to główne atuty betonu architektonicznego. Warto jest również nadmienić, że w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi beton jest bardzo rentownym wydatkiem. To doskonała alternatywa dla kafli, czy tynku.

Jesteśmy jedną z dynamicznie rozwijających się firm, gwarantujących zrobienie powierzchni z betonu architektonicznego na terenie kraju, jak i Niemiec. Nasze przedsiębiorstwo gwarantuje swoje wyroby i unikatowe pomysły na wykorzystanie betonu architektonicznego w domu, w sektorze przemysłowym, czy w parkach rozrywki. Jeśli zależy Tobie na błyskawicznej realizacji i wysokiej jakości obsłudze skontaktuj się z naszymi specjalistami, lub odwiedź naszą stronę internetową: beton dekoracyjny

Strona używa cookies
Ok