Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny pakujące i maszyny rozlewnicze – poznaj nowe oblicze przemysłu.
19 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
W urodziny nie ma czasu na nudę!
25 sierpnia, 2016

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najistotniejsze czynniki, które powstrzymywały kupno to: bardzo wysoki koszt wkładu, niedokładnie zaprojektowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmieniona 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w stosowny sposób do specyfikacji energetycznej budynków) oraz niewielka obecność inicjatywy uświadomienia ludności o wartościowych efektach jej stosowania. Jeżeli ktokolwiek zamierzał postawić na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, natomiast ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, poszybowały w górę. W związku z tym kupujący w wielu przypadkach wybierają rozwiązanie efektywne i ekologiczne, przykładowo kolektory słoneczne. W szczególności dlatego, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada najsłabiej (najdrożej). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z tym, co przynosi nieoczekiwanie pogoda w miesiącach od października do kwietnia i tym, w w jakiej części Polski dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie zaspokoją naszą potrzebę ciepła w takich okolicznościach, a notoryczne palenie w piecu może być męczące i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepła należy do grupy niezwykle niezawodnych ,jak również pozbawionych praktycznie ryzyka urządzeń, które umożliwiają wyprodukowanie energii prosto z ziemi, atmosfery i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do ocieplania i przewietrzania wnętrza, np. domów jednorodzinnych bądź wykorzystujących stosunkowo niewielką powierzchnię biur, do ocieplenia zimnej wody użytkowej, osuszania i podgrzewania powietrza na basenach oraz w sytuacji, kiedy zamiarem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie urządzenia nie należy do skomplikowanych, dlatego, że opiera się na czterech głównych modułach: skraplaczu, zaworze dławiącym, wymienniku ciepła oraz sprężarce bądź analogicznej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich rodzajów dokonuje się m. in. biorąc pod uwagę schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki dłuższego użytkowania, czy wykorzystanie minimum powierzchni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Układy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym plusem rozwiązania jest możliwość zespolenia jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ogrzewania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek prezentowanych urządzeń na rodzimym rynku jest dużo, lecz wyłącznie kilka z nich cieszy się masowym uznaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest wyjątkowo poważana przez interesantów z całej Europy. Przede wszystkim na skutek wdrożenia genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są właściwie bezusterkowe, a do tego bezgłośne i samoczynne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do obszarów o profilu handlowym i użyteczności publicznej. Wymyślił wyjątkową sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze idee doprowadzają do tego, że pompy ciepła są znakomitą możliwością w stosunku do innych form podnoszenia temperatury powietrza. Za jej pośrednictwem dostarczana jest cztery razy większa dawka ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Ponadto zyskiwany jest czas, który można poświęcić na wykonywanie czegoś innego. Dobre pompy nie wymagają dopełniającej obsługi przez klienta, kontrolowania w stylu ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od wielu lat nasza firma funkcjonuje na rynku oraz pasjonuje się dostarczaniem, instalacją oraz serwisem najwyższej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest zrealizować każde zlecenie w ustalonym wcześniej przez zainteresowanego terminie. Pompy cieplne, a także systemy solarne, są dofinansowywane. W takiej sytuacji załatwienie wszystkich formalności można powierzyć nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma interesantami i do każdego mamy odrębne podejście, ponieważ każdy posiada własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Mamy wieloaspektowe doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Postaramy się zatem zaprojektować i wcielić w życie każdy wykonalny technicznie zamysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Bydgoszcz.

Strona używa cookies
Ok