Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci, czyli co zrobić dla swojego malucha?
10 maja, 2012
Usługi ogrodnicze Bydgoszcz
4 września, 2015

Okna to bardzo ważny element każdego domu, lub mieszkania. Precyzyjna stolarka okienna zapewnia optymalną wentylację pomieszczeń i redukcję utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż wpływają na rozsądne ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło zostaje we wnętrzu, a chłodne powietrze zostaje zatrzymane przez pakiet szyb i odpowiednią liczbę komór. Okna to również istotny element aranżacji, dlatego obecnie producenci zwracają szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do mieszkania to bardzo istotna decyzja, którą powinniśmy ustalić już w trakcie budowy. Dobrze jest zatem przepytać doświadczonych fachowców w dziedzinie stolarki okiennej, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w atrakcyjnej cenie i który model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Okna na czas

Wciąż zajmujesz się budową domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o konkretnym modelu okien. Na początku zastanów się z jakich materiałów powinny być wytworzone okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował zarówno do fasady, jak i do koloru ścian w wnętrzu mieszkania. Zadecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być zaopatrzone okna. Zanotuj sobie wszystkie potrzeby, by lepiej przygotować się na złożenie kompletnego zamówienia. Jeżeli nie masz pewności co do właściwego modelu przejedź się do producenta, który dokładnie przedstawi Tobie funkcje okien i pokaże całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w momencie, gdy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed montażem, by bez potrzeby nie składować okien, co może zachęcać ewentualnych złodziei, lub doprowadzić do niepotrzebnych usterek. Nie zapominaj o tym, że zamówienie niestandardowych okien trwa więcej czasu niż zwykle. jeżeli nie nie montowałeś nigdy wcześniej okien własnoręcznie wykup także usługę montażu. Pracownicy firm zajmujących się produkcją stolarki okiennej są doświadczeni i dysponują szeroką gamą narzędzi, co powoduje, że błyskawicznie i fachowo wykonują wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i stres. Inwestuj w okna sprawdzonych marek. Profesjonalny producent okien PCV zagwarantuje Tobie przynajmniej 2 letnią gwarancję na swój asortyment i szybki serwis, w przypadku jakichkolwiek awarii.

Najważniejsze cechy okien

Najważniejsze cechy okien umieszczone są w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę podczas wywiadu z asystentem, lub w trakcie przeglądania właściwych modeli okien? Najpierw szczególnie istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe ograniczają przenikanie wody i wilgoci z zewnątrz. Ograniczają wstęp takim czynnikom jak kurz, zimne powietrze i hałas, co sprawia, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najmocniejsze uszczelki wykonane są z EPDM oraz z TPS. Przypilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Kolejnym ważnym elementem są szyby. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który wskazuje efektywność energetyczną okna. Okna muszą być wyposażone w 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najbardziej profesjonalne uważane są komory o grubości ścianek w granicach 3mm. Zastanów się także nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być zaopatrzone w komfortowe w obsłudze okucia. Wybierz okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Każdy z nas mniej lub bardziej dba o oszczędności. A co by było gdyby model kupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i obniżał wydatki na energię? Dziś jest to możliwe, dzięki nowoczesnej technice okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają stosowaniu odnawialnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła zapewnia najlepsze efekty, do nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty uzyskuje się dzięki użyciu w oknach połączenia specjalistycznego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która skutecznie izoluje zimno. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram to ok 68mm, a w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości wynoszącej nawet 120 mm. W takim razie jeżeli pragniemy rozsądnie zarządzać opłatami za ogrzewanie i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Mimo, że są to produkty nie co droższe, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, czy okna standardowe? Opcji jest bardzo dużo, a wybór tylko jeden. Istotny jest fachowy producent i wysoka jakość tworzywa, z którego dane okna są wytworzone. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, dobrze jest pomyśleć nad alternatywnymi rozwiązaniami i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W sieci możecie przeczytać dużo precyzyjnych poradników, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. Przecież okna to inwestycja na długi czas, dlatego dobrze jest racjonalnie wydać swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać najlepszy produkt, który zagwarantuje Tobie doskonałą izolację ciepła i hałasu. Zapraszamy na naszą stronę www po ciekawe informacje o oknach: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok