Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
20 lutego, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża urządzeń grzewczych wciąż rozszerza się w żwawym tempie. Produkowane są pionierskie wydajne urządzenia, które odzyskują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Świetną alternatywą dla tradycyjnych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowym, jak i starym budownictwie, zapewniając mieszkańcom optymalne warunki cieplne i spore oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnorodnych modelach (w zależności od źródła odzyskania ciepła) i w różnych propozycjach cenowych (zależnie od użytej techniki). Przeważnie producenci troszczą się o to, aby pompy ciepła były użyteczne i kompaktowe, by nie zajmować zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu. Praktycznie każda z tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest dodatkowym, ważnym plusem. Najważniejsze jest jednak, że jakakolwiek pompa ciepła minimalizuje nakłady pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest głównie podawanym powodem, dla którego wiele osób inwestuje w tą technologię.

Jeśli stawiasz dom, lub planujesz odremontować stary system grzewczy, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najbardziej atrakcyjna. Niżej zaprezentujemy wszystkie modele pomp ciepła, wraz z ich szczegółową specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – najpopularniejszy model

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sugeruje, użytkują powietrze z zewnątrz i powietrze zużywane jako pierwotne źródło energii. Podobnie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy zapewnia zasilanie w energię termiczną układu centralnego ogrzewania (c.o.) jak i wyprodukowania gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc niezawodne zintegrowanie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody grzewczej. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez jakiegokolwiek problemu ocieplić dom o rozmiarze 120m2, wykorzystując siłę natury. Co więcej, znaczna ilość powietrznych pomp ciepła wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co pozwala ją stosować w lato i w zimę.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

Przy gruntowych pomp ciepła źródłem ciepła jest ziemia. Te urządzenia są inaczej nazywane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się lepszą wydajnością niż powietrzne pompy ciepła przy surowszych temperaturach. Najwyższą produktywność mają w sytuacji, gdy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która normalnie ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Gruntowe pompy ciepła idealnie funkcjonują w budownictwie mieszkalnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Konkurencyjną alternatywą jest zastosowanie wody jako głównego źródła ciepła. Ten wariant pompy ciepła wspomagany jest opcjonalną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wywiera wpływ na ostateczną skuteczność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny jest w stanie uzyskać wysoką wydajność, choćby podczas lodowatych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Działanie pompy ciepła

Pomimo rożnych źródeł ciepła, reguła działania pompy ciepła jest wręcz bardzo podobna w każdym wariancie. Każda pompa ciepła skonstruowana jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda która biegnie następnie w całej instalacji grzewczej. Dobrze jest zaznaczyć, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz odzyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, znanym rozwiązaniem grzewczym. Ogromna efektywność energetyczna jest efektem unikatowej struktury. Występuje tu, parownik, który przewodzi ciepło z powietrza, wody i gruntu do układu. Kolejno sprężarka spręża ocieplony gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten idzie dalej do kondensatora, który zasila w ciepło wodę służącą do ogrzana całego domu. To co jest ubocznym produktem z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Producenci innowacyjnych urządzeń CO troszczą się nie tylko o wysoką skuteczność energetyczną, ale również o atrakcyjność konstrukcji. Pompy ciepła są kompaktowe i łatwo dopasowują się do pomieszczeń o nietypowej kubaturze. Mogą być zarządzane zdalnie przy użyciu funkcjonalnej aplikacji, bądź sterownika. Zaopatrzone są również w różnego typu opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co podwyższa komfort obsługi. Ponadto mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy producentem funkcjonalnych pomp ciepła powiększających wydajność energetyczną Twojego domu. Zapewniamy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, a także podłączanie kompletnych instalacji CO. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Odwiedź naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok