Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze współczesnym to dziś pewne wyzwanie. Meble na idealny błysk, obfita kolorystyka, kreatywne podejścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Niejednokrotnie kuchnia nie jest odrębnym miejscem w apartamencie, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej należy więc spożytkować otwartą powierzchnię, by była nie tylko gustowna oraz uwydatniała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych „inwencji twórczych” w sieci i czasopismach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Wyszukanie mebli i innych sprzętów nie dostarcza aż tylu dylematów co odpowiednie podświetlenie. W modernistycznej kuchni musi ono padać z paru punktów oraz co istotne – naświetlać płaszczyznę „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których komponujemy potrawy. W takiej sytuacji trafnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wnętrze naszego apartamentu przyciągało uwagę gości oraz równocześnie było stabilne, można w łatwy sposób zamontować światło przy schodach.
Podświetlenie LED w kuchni jest w gruncie rzeczy konieczne. Po pierwsze – LED -y wykorzystują o 85% mniej mocy niżeli standardowe żarówki, co na pewno odczuje nasz portfel. Po drugie – za jego sprawą można bezproblemowo zorganizować dania, myć naczynia oraz prowadzić następne czynności. Jeżeli poszukujemy takiego rozwiązania do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zapoznali się z propozycją firmy Piraya. Zajmuje się opracowywaniem oraz dostarczaniem oświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik firmie udało się wprowadzić do powszechnego obiegu extracienkie oświetlenie do mebli o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem wykorzystując moc zaledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Światło nie wygląda „sztucznie”, albowiem panel LED posiada wysoki współczynnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały dodatkowo wyposażone we włącznik dotykowy. Pozwala on włączać je i wyłączać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie łączy cechę ultracienkości oraz technikę opartą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości raptem 2,4 mm).
W przypadku lamp podszafkowych mamy możliwość odkryć parę niecodziennych konstrukcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej zlokalizujemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie umożliwia zdekoncentrowane oświetlenie porównywalnie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i łatwość dyskretnego ukrycia kabli wewnątrz lampy. Za to CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – zaledwie 4,5 (6,5) mm. Projekty z klasy CURRO ECO są znakomite nie tylko do kuchni, ale też do holu, rozmaitego typu wnęk i jako rozjaśnienie łazienki. Tymczasem DUO ECO ma na wyposażeniu dwie lampy o sumie energii osiągającej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze światło LED Premium mamy możliwość przebierać spośród sporej ilości wymiarów oraz wzorów lamp, których nie należy przyczepiać z wykorzystaniem śrub. Przykładowo oświetlenie z grupy Curro Super Slim zamocowuje się za sprawą trwałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma sporo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (wydłużona żywotność lampy), niewielkie koszty korzystania, nieskomplikowane przyczepianie do mebli, nieobecność spojeń spawanych albo zgrzewanych, innowacyjny wygląd (dostosowanie do każdego awangardowego pomieszczenia), skonstruowanie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz łatwość zmiany żarówki LED.
Na stronie internetowej firmy można wyszukać również efektowne koncepcje na oświetlenie umieszczane nad szafkami. Przeglądać możemy lampy nadszafkowe w kolejnych klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy przygotowane są za pomocą metody Super Slim, czyli wyróżniają się niedużymi gabarytami w odniesieniu do intensywności oraz mocy (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią oraz są umieszczone na wysięgniku mającym grubość tylko 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo prosty, zaś charakter znakomicie wkomponowuje się w ultranowoczesne pomieszczenia. Atutem lamp nadszafkowych jest szczególnie duża intensywność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i szansa serwisu po przepaleniu żarnika. Ostatni rodzaj ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej porównywalna do konwencjonalnej lampy. Jakkolwiek także i w tym przypadku okrągła część na przedzie jest zamocowana na smukłym wysięgniku. Lampy do montażu ponad szafkami można zakupić w czterech odcieniach: brązowym, „ceglastym”, zielonym oraz szarym.
Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz dystrybucji oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest także wytwórcą oryginalnych rozwiązań w zakresie podświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która posiada walcową soczewkę. To naturalnie dzięki niej oświetlenie pada w odpowiedni sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego rodzaju odróżnia się niebanalnym kształtem, znakomitym efektem wizualnym, efektywnym odbiciem światła, niedużą temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma wygląd „łuku” i imituje szkło, właściwie nie łapie kurzu i jest wyposażony w dekoracyjną folię z grafiką. Jeżeli zajdzie taka konieczność, mamy możliwość wymienić panel LED.
Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Oświetlenie schodów