Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Sposoby zwalczania owadów
12 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
13 marca, 2017

Pluskwy w domu rozprzestrzeniają się w ciepłych i trudno dostępnych miejscach, z których szybko przechodzą do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właściwie ludzie, lub domowe zwierzaki są ofiarami tego prawie niedostrzegalnego pasożyta. Pomimo niedużych rozmiarów, pluskwa jest dość uciążliwym robakiem. Zwłaszcza dla ludzi wrażliwych na jej ukąszenia. Ponadto wcale nie jest tak łatwo ją wyeliminować domowymi sposobami. Każdorazowo konieczna jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy używają zaawansowanych preparatów chemicznych.

Pluskwy atakują ludzi w porze snu. Co ciekawe opadają z sufitu, na który wchodzą po południu. Odżywiają się krwią, przy wykorzystaniu dalece rozwiniętego aparatu kłująco – ssącego. Po ugryzieniu pluskwy pozostaje na skórze czerwony bąbel, podobny do skutku ugryzienia komara. Miejsce ugryzienia po chwili zaczyna dolegać i piec. W względnie małej liczbie przypadków w miejscu ukłucia pluskwy może powiększać się obrzęk. Wtedy wskazana jest wizyta u lekarza, który przepisze właściwe leki. To jednak nie koniec. Analizy udowadniają, że pluskwy są w stanie przenosić szkodliwe dla naszych organizmów choroby, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już poważny kłopot.

Rozumiejąc już jakie zagrożenia powoduje obecność pluskiew w budynku mieszkalnym, wiesz, że batalia z nimi to konieczność. Czasami wystarczy porządnie wysprzątać mieszkanie. Jednakże zdarzają się sytuacje gdy obowiązkowa jest głęboka dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to połączenie ekspresowej reakcji z profesjonalną technologią. Sprawdź jakie metody odpluskwiania są najefektywniejsze.

Pluskwa domowa – krwiopijca jakich mało

Pluskwy są w stanie rozwijać się w każdym miejscu na ziemi. Żyją w klimacie umiarkowanym, jak i tropikalnym. Nie powstrzymuje ich woda, ani wysoka temperatura. Generalnie adaptują się do jakichkolwiek realiów atmosferycznych. Dla pluskwy najistotniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o stałej ciepłocie ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przytwierdzając się do futra małych gryzoni przenoszą się z miejsca na miejsce.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to od 4 – 5 mm. Niektórzy z nas mogą w ogóle nie widzieć tych malutkich robaczków. Z boku głowy pluskwy umieszczone są oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie z łatwością rozpoznawać teren. Ten insekt może wznosić się na płaskie powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich lokalizacjach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy zakamarki w łóżku, skąd ekspresowo mogą dostać się na ludzką skórę.

Pluskwy wkłuwają się w powierzchnię skóry korzystając z aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ukąszeniu tworzą się niewielkie bąbelki. Po pewnym czasie zaczynają boleć i swędzieć, co mocno przeszkadza. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukąszenia pluskwy domowej. Alergicy muszą umówić się z specjalistą i zażywać odpowiednie preparaty lecznicze. Jak już zostało wspomniane pluskwa domowa w trakcie ssania krwi, może przenosić niebezpieczne dla nas choroby.

Odpluskwianie – skuteczne metody

W momencie w którym zauważymy oznaki bytowania pluskwy w naszym domu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. W takiej sytuacji powinniśmy wypełnić gipsem wszelkie szczeliny przy podłodze, oknach i na ścianach. W następnej kolejności należy dogłębnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (szczególnie ciasne zakamarki, w których bardzo chętnie przebywają insekty). Należy także wyprać dywany i odzież. Jeśli to nie wystarczy, powinniśmy wtedy umówić się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Możemy wymienić kilka metod zwalczania pluskiew. Najsprawniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – określana także jako fumigacja. Technologia ta cechuje się bardzo silnym oddziaływaniem. W dezynsekcji gazowej wykorzystuje się substancje chemiczne w formie paczek samoopróżniających, świec dymnych, czy tabletek. Na moment gazowania powinno się opuścić dany obiekt, ponieważ wykorzystywane substancje są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu krajach Europu ta technika ujmowana jest za najkorzystniejszą i jednorazowo najbardziej komfortową dla ludzi. Przy pomocy specjalistycznych kotłów ociepla się pomieszczenia do temperatury 60 stopni. Wszelkie pasożyty zostają wyeliminowane w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Zaaplikowany w nich roztwór biobójczy zostaje zamieniony w zimną parę, która dociera do najmniejszych szczelin. Po pewnym czasie powstają na płaszczyznach preparaty owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest więc wydłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy pojawiają się nie tylko w mieszkaniach, ale również w takich miejscach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich partycypacja jest bardzo nieprzydatna. Po zaobserwowaniu tego insekta, warto jest skonsultować się z profesjonalną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje właściwą metodę i pomoże nam pozbyć się tych pasożytów raz na zawsze.

Powiedz pluskwą żegnajcie! Porównaj technologie i ceny fachowej firmy specjalizującej się w dezynsekcji owadów. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok