Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
10 marca, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
13 marca, 2017

Sposoby zwalczania owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Pasożyty możemy spotkać w budynkach mieszkalnych, w wielkich zakładach fabrycznych i w przyrodzie. Ogólnie rzecz biorąc są dookoła nas. Nie ma miejsca na świecie w którym nie rezydują insekty. Jedne z nich przystosowały się nawet do egzystowania w skrajnych realiach – w temperaturze wynoszącej 40 stopni i w podbiegunowym mrozie. Jesteśmy zwyczajnie skazani na współżycie z tymi głównie niepożądanymi gośćmi.

Szkodniki takie jak pluskwy, karaluchy, czy mrówki transferują uciążliwe dla zdrowia infekcje. Z kolei korniki eksploatują drewno, popularnie stosowane do stawiania domów mieszkalnych. Nie szokuje zatem informacja, że bardzo duża liczba z nas pragnie się ich po prostu pozbyć.

Środki zwalczania owadów są niejednakowe, od trutek po fumigację. Najważniejsze jest żeby w każdym przypadku skonsultować się z fachową instytucją specjalizującą się w dezynsekcji, która wybierze odpowiednie metody i odpowiednio zabezpieczy dom, czy też obiekt fabryczny.

Usuwanie pasożytów to bardzo często konieczność. A uwierzcie nam, szkodniki takie jak karaluchy, czy pluskwy doprowadziły nie jedną osobę do szału. Jeśli podobnie masz kłopot z tymi paskudnymi insektami, zobacz co jesteś w stanie zrobić, by wyeliminować je raz na zawsze.

Sposoby zwalczania pluskiew

Pluskwy domowe to niewielkie (długość ciała pluskwy to jedynie 6mm) insekty, które żywią się krwią żywych organizmów. Najczęściej mamy możliwość je wyszukać w otoczeniu żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w dywanie. Ugryzienie pluskwy jest bezbolesne. Natomiast na skórze osób z alergią na te robaki może pojawiać się charakterystyczny i męczący obrzęk, podobny do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny horror. Lubią zwilgotniałe środowisko, dlatego też najczęściej mamy możliwość je zastać w domkach campingowych ulokowanych nad zbiornikiem wodnym, lub w pobliżu lasu. Metody zwalczania pluskiew są niezwykle niejednorodne. Przy znalezieniu tych owadów powinno się szczegółowo wysprzątać pomieszczenia – odkurzyć i przemyć powszechnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie nic nie zmieni konieczna jest wizyta firmy wykonującej dezynsekcję. Przypuszczalnie przeprowadzi ona zabieg fumigacji, który kompletnie wyeliminuje pluskwy z budynku.

Zwalczanie karaluchów

Widząc karalucha stajemy w osłupieniu. Cienkie ciało ułatwiające bytowanie w niewielkich zakamarkach. Pazurki gwarantujące wspinanie się po pionowych ścianach i te obracające się w każdą stronę czułki. Insekt jak z najbardziej przerażającego filmu, który zamieszkuje w naszych pokojach. Francuzy, czy bardziej fachowo oznaczane karaczany prusaki najchętniej mieszkają w szpitalach, sklepach, obiektach restauracyjnych i obiektach mieszkalnych gdzie mają dostęp do resztek produktów zjadanych przez człowieka. Te owady zanieczyszczają produkty spożywcze i co okropniejsze, transportują niezwykle niebezpieczne infekcje wirusowe takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to metoda polegająca na przygotowaniu specjalistycznej zanęty wykonanej z mocnych płynów chemicznych.

Fumigacja, czyli gazowanie korników

Kornik drukarz, zmora każdego leśnika, to robak należący do żuków z grupy kornikowatych. Ten maleńki owad (długość korpusu sięga najwyżej 9 mm) torpeduje słabe i stare drzewa, zmierzając zazwyczaj do zniszczenia dużych ekosystemów leśnych. Zazwyczaj pasożytuje na świerkach pospolitych, aczkolwiek nie pogardzi takimi gatunkami drzew jak jodła, sosna oraz limba. Bitwa z tym szkodnikiem jest bardzo kłopotliwa, ponieważ korniki mnożą się w gwałtownym tempie. Ich kompletne usunięcie nie jest niewykonalne, ale jest bardzo skomplikowane. Dobrą techniką likwidowania korników jest fumigacja. Jest to mechanizm usuwania szkodników drewna przy zastosowaniu gazu lub dymu. Dezynsekcja gazowa doprowadza do całkowitej likwidacji korników, nie szkodząc przy tym konstrukcji drewna.

Insekty to kłopot z którym radzi sobie cały świat. Szkodniki istnieją bowiem obojętnie od czynników temperaturowych i gospodarczych. Bardzo często ludzie kojarzą występowanie insektów z niskimi standardami życia co oznacza tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Dla porównania karaluchy egzystują w bardzo bogatych budynkach mieszkalnych, gdzie mogą zjeść resztki różnych pokarmów. Istnieją sytuacje również że spotykane są w ekskluzywnych restauracjach, gdzie pracownicy troszczą się o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość natrafić na te pasożyty. Ale wiesz już jak możesz je wyeliminować.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat działa na polu dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Korzystając z specjalnych preparatów chemicznych w ekspresowym tempie usuwa wszelkie pasożyty z budynków mieszkalnych i fabrycznych. Perfekcyjnie radzi sobie z likwidacją szkodników, które nie są chciane w naszych domach. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasze dobre samopoczucie i zdrowie, wykorzystując niezawodne i innowacyjne metody likwidacji insektów. Oferuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to zaufanie, precyzja i profesjonalizm w zwalczaniu szkodników.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Przejdź na portal przedsiębiorstwa Insektpol i umów się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie korników Warszawa

Strona używa cookies
Ok