Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Elastyczna siatka do owijania palet od producenta
24 lipca, 2016
Plan remontu – od czego zaczniesz swój remont!
1 sierpnia, 2016

Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.

Jeszcze przed budową domu dobrze jest zastanowić się która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dziś, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompleksowe i bardzo zróżnicowane rozwiązania, dlatego mamy nieograniczony wybór. Zanim jednak dopasujemy instalacje grzewczą powinniśmy dobrze zastanowić się nad swoimi priorytetami. Po pierwsze jakie źródło opału pragniemy używać. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy by instalacja co była korzystna dla ekosystemu. Dobrze jest pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najbardziej wydajne systemy grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły stałopalne

Jeśli potrzebujecie uniwersalnych i efektywnych energetycznie rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które wytwarzają ciepło poprzez spalanie takich materiałów opałowych jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy gwarantuje nam możliwość wykorzystywania najtańszego w danym czasie paliwa, co zmniejsza opłaty za ogrzewanie domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i łatwe w obsłudze. Wielu producentów oferuje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla osób, które szanują swój czas i komfort.

Nowoczesne kotły gazowe

Dzisiaj na rynku możemy dostać dwa modele kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania odzyskują ciepło stworzone z spalania gazu, co gwarantuje ogromne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całej energii powstałej z pracy urządzenia. Aczkolwiek są dużo bardziej tańsze w eksploatacji i pielęgnacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii – gaz, dlatego są idealne dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się niewielką budową. Kotły mogą być przyłączone do instalacji ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Nowoczesne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe podczas spalania oleju opałowego wykorzystują także ciepło, które w typowej technice grzewczej wyparowuje przez komin. Przez to kotły olejowe funkcjonują z wydajnością sięgającą nawet do 90%, co w rezultacie redukuje straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe posiadają zaawansowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Warto jest zauważyć, że co raz większa liczba producentów produkuje kotły wykorzystujące olej opałowy z udziałem biooleju, co korzystnie wpływa na stan przyrody. Kotły olejowe są zatem ekologiczne i ergonomiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator to urządzenie montowane w instalacjach wentylacyjnych, które umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia zapewniają nie tylko świeże powietrze przez całą dobę, ale także efektywne ogrzewanie domu. Rekuperatory to relatywnie młode urządzenia, których popularność wciąż idzie do góry. Odzyskują one ciepło na poziomie do 90 %, co w rezultacie przynosi rzeczywiste oszczędności. Są także przyjazne przyrodzie, gdyż nie wykorzystują żadnych akcesoryjnych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami to sposób na redukcję kosztów eksploatacji domu.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najlepszych dzisiaj dostępnych systemów związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako autonomiczny system grzewczy, albo może uzupełniać działanie typowej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego montowania do wszelkich dostępnych na rynku jednostek centralnego ogrzewania . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na elektryczne i wodne. System rur poprowadzony pod posadzką oddaje ciepło, które wystarcza na ogrzanie średniej wielkości mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod parkietem drewnianym, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co zwiększa walory estetyczne domu.

Bezpieczeństwo systemu c.o. domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co oddajmy w ręce specjalistów. W energooszczędnym domu powinniśmy także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki standard i wygodę. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Wybierając dany system ogrzewania, zadbajmy o wysoką jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które posiadają wszelkie atesty i są łatwe w obsłudze. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą z nami przez długie lata.

Praktyczne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj istotą jest jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli właśnie stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości odświeżyć swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej szczegółów. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów Viessman i Beretta, oraz projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by zobaczyć naszą stronę i dowiedzieć się więcej o instalacjach c.o.: Kotły eko groszek Toruń.

Strona używa cookies
Ok