Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurg stomatolog Toruń
Maj 5, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne rodzaje
Sierpień 1, 2019

Coraz większa liczba osób stawia na profesjonalną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest potrzebna w rozmaitych dziedzinach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale również starsi ludzie. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na polepszanie swoich umiejętności posługiwania się językiem obcym. Znaczna część właścicieli firm korzysta z możliwości wysłania swoich pracowników na szkolenia, aby odnieść jeszcze większe sukcesy na rynku. Obecnie posługiwanie się językiem angielskim to podstawa, zwłaszcza na gruncie zawodowym. Wysoki procent firm zawiera kontrakty z obcojęzycznymi klientami, dlatego musi przyjmować do pracy ludzi posiadających kwalifikacje w tym zakresie.

Angielski będzie korzystny dla każdego, ale najpierw należy zatroszczyć się o odpowiedniego lektora, czy szkołę języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Dobór odpowiedniej szkoły zależy od potrzeby. Szkoły językowe mają w swoich ofertach zajęcia podzielone na grupy wiekowe, poziomy oraz stopień zaawansowania. Możliwe są także zajęcia profilowane, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne oraz maturalne i dla dzieci.

Także formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy kursów proponują zajęcia w grupach, indywidualne oraz on-line. Decydując się na kurs dobrze jest zorientować się czy dostępne jest zdobycie intersujących certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat konkretnych ofert.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje ciąg plusów nauki języka angielskiego. W głównej mierze dzięki temu zatroszczysz się o swoją przyszłość zawodową. Wykształcony pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na wysokim poziomie staje się coraz bardziej wartościowe i otwiera możliwość zdobycia interesującej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z dalekich krajów. Przyda się więc w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi z całego świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Lekcje w grupach nakłaniają do spotkań z innymi, dzięki czemu wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, szkolenia uczą odczytywania komunikatów, których w internecie jest mnóstwo osobom w średnim wieku i starszym.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka przyczynia się usprawnienia pamięci. Z upływem lat mózg człowieka potrzebuje intensywniejszej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Przed rozpoczęciem kursu dobrze jest właściwie dopasować do siebie stopień trudności. W tym celu typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest skierowany do tych, którzy nigdy nie mieli doświadczeń z językiem albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie komunikują się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dobry dla osób, które mieli doświadczenie z angielskim, ale potrafią porozumiewać się w tym języku, ale nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest stworzony dla tych co, dobrze posługują się językiem, uczyły się go i chcą podtrzymać jego znajomość oraz zdobyć certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, który określa poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i potrafi używać proste wypowiedzi i pytania i odpowiedzi w temacie wydarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem stosuje umie porozumieć się w rutynowych zdarzeniach codzienności w bezpośredniej rozmowie na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w sytuacjach komunikacyjnych dla zdarzeń typowych. Formułuje proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z poparciem dla swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest zrozumienie przekazu ukrytego w tekstach o konkretne i abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję dotyczące z zakresu jej specjalności. Porozumiewa się naturalnie nie sprawiając problemów w rozmowie. Formułuje przejrzyste wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie skomplikowanych tekstów. Rozmawia swodobnie i naturalnie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje właściwie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego zazwyczaj kończą się egzaminem, który pozwala na osiągnięcie certyfikatu potwierdzającego poziom języka. Dotyczą one wielu aspektów, także związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też takie dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany i Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge charakteryzują się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym przydatnym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim równie popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — oceniają umiejętności językowe w miejscu pracy. Odbywają się na oddzielnych poziomach zaawansowania w kategoriach słuchania i czytania i pisania i mówienia.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Tak samo jak TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są dedykowane osobom, które planują pracę lub studia za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok