Optymalizacja witryn WWW na WordPress
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć wiele. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że osiąga się łączność z wykształconym księgowym, to również dobrej klasy obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że ma więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia sald i obrotów oraz segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że biuro zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję zdarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a także składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe jest dość zmiennie, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają stałą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa analiza oraz szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, niezbędne dane oraz utrzymują konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, by otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w biznesie. Ponadto klienci biura rachunkowego zazwyczaj mogą liczyć na komplet informacji, a także kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach i możliwościach, które ułatwią prowadzenie działalności.

Zgodność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie finansowe operacje firmy ewidencjonowane są poprzez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, dlatego są najważniejszym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty trafiały bez braków i miały właściwą strukturę i wszystkie konieczne dane. Najistotniejsze, by klient udostępniał dowody szybko, by księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym terminie.

Technika dostarczania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych miejscach niezbędne jest przekazywanie dowodów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy właściwie opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić bezpośrednio do biura , w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Współczesne biura rachunkowe zazwyczaj używają specjalnych programów e-księgowych. Ich bazową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online umożliwia wprowadzanie wszystkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywane są na całkowicie chronionych serwerach. Poza tym te programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet ułatwiają kontakt między księgową, a klientem. Co ważne programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program zazwyczaj oferują szkolenia, a także całkowite wsparcie techniczne. Takiego typu programy są bezustannie aktualizowane, by były zgrane z przepisami i gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Poza tym większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest także to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo istotnym atutem jest oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi zajmować się nowościami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok