Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny – klasa i trwałość
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Swoja działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla ludzi, którzy doceniają swobodę funkcjonowania. Zarządzanie własną firmą to nie lada wyzwanie, chociaż bardzo często opłaca się, gdyż rynek jest zawsze otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Modelem takiego sukcesu jest chociażby nowatorski salon masażu dla zwierząt, który w każdym dniu obsługuje kilkanaście futrzastych pupili. Pomysł nietypowy, wręcz przez niektórych uważany za ciężki do wykonania, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie koncepcje zazwyczaj odblokowują drogę ludziom, którzy nie wierzą we własne możliwości. A prywatna działalność to wszakże determinacja, całkowite poświęcenie, ciągłe sprawdzanie nowych usług i bezsprzecznie dobra księgowość, bez której firma jest wóz bez kół.

Rzetelne biuro księgowe to ostoja każdego biznesu. Niezawodny księgowy nie tylko rozumie bieżące przepisy, ale również sugeruje konkretne inwestycje. To partner każdej nowo rozwijającej się firmy i powiernik nader ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Zakładając działalność powinieneś zadbać o sprawdzonego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Mówiąc o finansach, sprawdź czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Jak rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą?

Jeżeli pragniesz założyć własną działalność, musisz być wiadomy, że na starcie czeka na Ciebie mnóstwo dokumentów do uzupełnienia. Rozpocznij od wypisania dokumentu CEIDG. Wejdź po prostu na stronę www firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest za jednym razem wnioskiem o nadanie firmie indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Wraz z oddaniem wniosku powinniśmy dopasować właściwą strukturę opodatkowania, ale to opiszemy w dalszej części. Kolejnym krokiem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam jesteśmy zobowiązani zgłosić się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają niejako dualną osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami składek (za siebie i ewentualnych pracowników) a z drugiej strony ubezpieczonymi. Jeśli wykonywana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem pensji, to dostarczamy druk ZUA. Jeżeli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową o pracę, wtedy wypełniamy dokument ZZA. Następującą kwestią jaką wymaga od nas legislacja jest wyznaczenie biura rachunkowego, które będzie utrzymywało dokumentację finansową firmy. W tej materii mamy szansę skorzystać z standardowej księgowości, oraz bardziej nowatorskiej formy – rachunkowości online. Warto także pamiętać o zamówieniu pieczątki, która niejednokrotnie przydaje nam się w najmniej spodziewanych chwilach. Załóż także prywatne konto w banku, by rozdzielić rachunki osobiste o finansów firmy.

Wybór formy opodatkowania

Jeśli nie jesteś świadomy tego jaka strategia opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, zaczerpnij z porad kompetentnego biura księgowego. Zasadniczo krajowe prawo przewiduje cztery główne formy opodatkowania. W dalszej części artykułu dowiesz się o nich nie co więcej:

  • Skala podatkowa – podatek jest tutaj odprowadzany od dochodu według 2 stopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% minus kwotę wolną od podatku. Z kolei przy dochodzie przekraczającym 85 528 złotych całość podatku to 14.839, 02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tutaj istnieje jedyna kwota podatkowa, która wynosi 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie ma możliwości zminimalizować osiąganych przychodów o poniesione wydatki podatkowe. Istnieją tu tymczasem, jako kompensata ,przystępne stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% w zależności od rodzaju działalności).
  • Karta podatkowa – jest to wysoce charakterystyczna forma opłaty podatków. Na wielkość opłacanego podatku nie oddziałuje wartość dochodów, lecz takie czynniki jak: typ świadczonych usług, liczba pracowników, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i wiek podatnika. Niektóre osoby są jednak ustawowo wyłączone z tej formy rozliczania podatku.

Biuro rachunkowe dla Twojej firmy

W zależności od oczekiwań Twojego przedsiębiorstwa, wyszukaj stosowne biuro księgowe, które zajmie się rozliczaniem Twoich finansów. Każdemu początkującemu przedsiębiorcy polecamy, by skorzystał z nowoczesnych usług rachunkowych. Obecnie wiele biur rachunkowych gwarantuje nie tylko kompetentne konsultacje, ale również oprogramowania do obsługi firmy. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że świadczenie usług zajmie Ci cały dzień, zdecyduj się na skorzystanie z usług mobilnego księgowego, który przyjedzie do Ciebie po wszelkie druki i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz miał większe możliwości na zajęcie się rozszerzaniem usług.

Mimo ogromnej liczby barier i ryzyka, bardzo dużo osób nadal planuje zakładanie swej działalności. Nawet małe firmy podkręcają lokalną ekonomię, więc może warto postawić pierwszy krok. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, bo za parę lat może się okazać, że akurat takiej koncepcji wymagał rynek. Pamiętaj jednak, żeby skorzystać z usług biegłego księgowego, który z pełnym zaangażowaniem poprowadzi finanse Twojej firmy. Wejdź na podaną przez nas stronę i sprawdź jak prowadzi się nowoczesne usługi księgowe: Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok