Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Nasz ulubiony napój – kawa ziarnista
22 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
25 września, 2016

Kredyt to często najlepszy sposób na natychmiastowe pozyskanie niezbędnych w danej chwili pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić zakup domu, samochodu czy na sfinansowanie wyśnionej wycieczki. Jakby było tego mało dochodzą jeszcze inne niespodziewane wydatki. Wtedy zdobycie kredytu okazuje się niezbędne. W rozumieniu przygotowanych w tym roku danych prawie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 lat) posiada kredyt. Łącznie wszystkie te osoby są zobowiązane do spłaty 6,2 mld złotych. Identycznie rysuje się nam cała sytuacja. Prawie połowa Polaków ma zadłużenie kredytowe. Ogólnie liczba tych osób jest już większa niż 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Otrzymując kredyt musimy się liczyć z spłatą akcesoryjnych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest formą wynagrodzenia dla banku, zwracanym za możliwość wręczenia nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie możemy uzyskać kilka kredytów, co zależne jest od wysokości zdolności kredytowej. Żeby przyjemniej było nam oddawać zadłużenie, spora ilość placówek bankowych daje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to znaczne ułatwienie, zwłaszcza w przypadku rosnących odsetek. Bank scala wszystkie uzyskane przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu długu. Jeśli dokucza Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najciekawszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące takie rozwiązania.

Kredyty konsolidacyjne – ogólna charakterystyka

Ogólnie mówiąc kredyty konsolidacyjne są bardzo podobne do normalnych kredytów gotówkowych. Są oprocentowane i przeważnie oddawane są w co miesięcznych ratach. Podstawową różnicą, widoczną gołym okiem, jest zunifikowana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny łączy bowiem wszystkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank ujednolica stopę procentową, przez co nie zwracamy kilku kredytów, lecz jeden. Dodatkowo biorąc kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego zapłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez zminimalizowanie kosztów jego obsługi. Dzisiaj banki proponują nam możliwość konsolidacji kredytów, bez względu na ich formę. Mamy szansę zatem zsumować kredyt hipoteczny z małą pożyczką, albo pożyczkę zaciągniętą na rozpoczęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już wspomnieliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to szybka zamiana dotychczasowych obciążeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt spłacany w jednej placówce finansowej. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na samym wstępie warto jest uzbierać wszelkie wiadomości na temat swojego zadłużenia. Powinniśmy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i aktualny wyciąg z konta (opisujący 3 miesiące wstecz) który potwierdzi obecne zarobki. Na konsultacje z doradcą kredytowym powinno się również dostarczyć obowiązujący dokument tożsamości. Po zaznajomieniu się z Twoją sytuacją, bank udzieli Ci odpowiedzi czy jest w stanie skonsolidować Twoje kredyty. Wówczas zostaniesz poinformowany o tym na jakich warunkach bank skonsoliduje Twoje kredyty.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Dziś niemal każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi zdobycia takiego kredytu są niezwykle zróżnicowane. Zależy to przede wszystkim od pozycji banku, a także od zabezpieczeń oferowanych rozwiązań finansowych. Atrakcyjne oferty przedstawiają takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci mogą liczyć na tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP gwarantuje także możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest na wspólną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank oferuje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być rozciągnięty na 10 lat. Tolerowane są rozmaite źródła dochodu. Bardzo istotne jest, że kredyt konsolidacyjny może być wspólnie wzięty przez dwie osoby nie połączone żadnym stopniem pokrewieństwa. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING wyróżnia się długim terminem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dostosowania rodzaju opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to duże uproszczenie dla osób, które w efekcie utraty pracy lub nagłej zmiany stanu zdrowia nie mogą spłacić kilku kredytów za jednym razem. Każdego z nas może kiedyś spotkać sytuacja,w której będziemy musieli wziąć kredyt lub szybką pożyczkę. Przekraczając próg dorosłego życia będzie zależało nam na tym by zatroszczyć się o swoją swobodę. Dzisiaj kupno domu, czy samochodu łączy się z wzięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze zarobki nie dają nam niezliczonych możliwości, a życie pędzi na przód. Na stronie konsolidacja.eu przeczytacie bardzo dużo specjalistycznych informacji mówiących o konsolidacji kredytów. Specjaliści doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank jest najlepszy. Tutaj możecie przejść na stronę i zapoznać się z podstawami konsolidacji: kredyty konsolidacja.

Strona używa cookies
Ok