DJ, który rozkręci imprezę firmową
9 lutego, 2021
Kostka brukowa Toruń
9 lutego, 2021

Z jakiego powodu warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać dużo. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zdobywa się kontakt z wykształconym specjalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że ma więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald oraz kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a nawet przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z tego względu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja oraz szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały prawidłową strukturę, konieczne informacje oraz zachowają ustalony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy system działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego z reguły uzyskują dostęp do informacji, a także kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie działalności.

Zgodność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje przedsiębiorstwa wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są istotnym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące poprawiające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty przychodziły w komplecie oraz miały prawidłową strukturę oraz wszystkie konieczne informacje. Istotne, żeby klient wysyłał wszystkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim czasie.

Sposób dostarczania dowodów do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych niezbędne jest przekazywanie dowodów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać prosto do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem albo nanoszeniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Współczesne biura rachunkowe zazwyczaj używają programów elektronicznej księgowości. Ich fundamentalną korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna e-księgowość pozwala na uzupełnianie wszystkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a nawet usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Dodatkowo programy e-księgowości są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj proponują szkolenia, a także całkowite wsparcie techniczne. Takiego typu programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Obok tego wiele biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Obok fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo ważnym plusem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi przejmować się nowościami w przepisach ani  uczyć się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

Księgowość

Strona używa cookies
Ok