chicago pneumatic
Narzędzia pneumatyczne – które wybrać?
27 grudnia, 2016
Projektowanie i budowanie ogrodów aranżacja ogrodów Toruń kamień do ogrodu
Profesjonalne projektowanie ogrodów
30 grudnia, 2016

Analizując fora związane ze ślubami i weselami, bardzo często można znaleźć wątek związany z tym, jaka muzyka na wesele jest dobra. Kwestią żywo omawianą przez forumowiczów jest problem, który można określić w ten sposób: zespół muzyczny czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O zespołach napisano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu nowy wątek. Postanowiliśmy, że w tym poradniku omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na przyjęciu weselnym dobrze się spisuje, jak znaleźć idealnego dj-a a także czym się różni dj od zespołu muzycznego. Ale od początku.

Kim NIE jest dj

Dj-em oczywiście nie jest osoba, która gra muzykę lecącą z listy na laptopie, bo odpowiedni sprzęt jest postawą w pracy dj-a. Profesjonalny dj współpracuje z: mikserem i sprzętem nagłaśniającym, czasem słuchawkami – a to tylko część, bo dj, który jest odpowiedzialny, skupi się na tym, by jego pokaz muzyczny nie tylko dobrze brzmiał, ale także estetycznie wyglądał.

Kim jest dj?

Dj (albo dyskdżokej) prezentuje oraz miksuje muzykę, czyli wzbogaca przy użyciu wspomagających efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który charakteryzuje się perfekcyjną znajomością proponowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w trakcie performance’u. Jeśli idzie o dj na imprezy typu impreza weselna czy studniówka, to dj musi być też bacznym widzem, aby błyskawicznie oszacować, czy sugerowany przez niego utwór odpowiada gustom odbiorców. A dobry dj potrafi zagrać dla jakiejkolwiek widowni. Celowo zwracamy na to uwagę, dlatego że profesjonalny dj nie pozwoli sobie na to, aby odtwarzana przez niego kompozycja muzyczna dawała radość tylko jemu i nie trafiała w potrzeby gości.

Dj na wesele z Warszawy – jak go wybrać?

Jednak ile ludzi, tyle gustów, lecz istnieje kilka elementarnych zasad, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Najpierw opłaca się ocenić portfolio dj-a. Żeby to zrobić należy wyszukać w Internecie haseł przykładowo: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, aby znaleźć kilkadziesiąt stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Doświadczony dj dołoży wszelkich starań, żeby przyszli małżonkowie mogli posłuchać i ocenić, jak dj odpowiednio prezentuje się na zabawach okolicznościowych. Więc najlepiej nie przeglądaj stron, na których nie widzisz materiałów audio bądź filmów, no chyba że masz cierpliwość, aby marnować czas na dzwonienie do dj-a, aby prosić go o przesłanie nagrań. Na bazie portfolio dj-a masz możliwość już w pewnym stopniu zweryfikować, na ile dj odpowiada Twoim gustom.

Zwróć też uwagę na to, jak dany dj prezentuje się. Istotne jest tu przykładowo jego strój, dlatego, że dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być elegancko ubrany. Tym bardziej, że jest to podniosłe wydarzenie, a tym samym dj powinien swoim zachowaniem pokazywać, że wie o tym.

Dj wodzirej na wesele

Inną rzeczą jest to, czy dj trudzi się również wodzirejstwem na weselu czy innej imprezie. Większość dj-ów ciągle zaznacza, że są także wodzirejami. Jednak… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby uniknąć wpadki na weselu, zweryfikuj, czy ten dj rzeczywiście orientuje się, na czym polega zabawianie gości. A pewnie nie zależy Ci, by na Twojej imprezie dj rzucał nieodpowiednimi kawałami czy mówił do weselników jak do swoich kolegów.

Dj na bal studniówkowy, czyli klasyka w nowym wydaniu

Oczywiście dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go ponadto wynająć na podobną zabawę. Stąd dj na studniówce to coraz popularniejszy widok. Obecnie to nic szczególnego, ponieważ bandom ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma prawie nieskończony zasób utworów. A gdy mowa o różnicach…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Gdy chodzi o porównania pomiędzy dj-em a bandem, to przed chwilą daliśmy znać o tym, że dj posiada większe możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Jest to jego wielką zaletą zwłaszcza na na imprezie weselnej. Być może wiesz, że goście weselni nierzadko pytają o to, żeby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „stary” kawałek, to kapele przeważnie są w stanie szybko opracować aranżacje, jednak w przypadku najnowszych piosenek? W tym starciu dj wyraźnie ma przewagę. No i niewątpliwie dla dj styl piosenki i język nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze dać znać o dodatkowych plusach: dj nie potrzebuje tak cogodzinnych przerw, jak zespoły muzyczne, ponieważ nie nie staje się zmęczony tak błyskawicznie jak muzycy. Zresztą goście weselni często nawet nie widzą, że dj ma pauzę bo w dalszym ciągu muzyka jest grana. Inną zaletą wesela w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to oryginały. Dzięki temu ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną kwestią są ceny – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

Kończąc ten wywód należy też napomknąć o tym, że profesjonalny dj dysponuje również swoim oświetleniem oraz innymi dodatkami akcesoriami, na przykład maszyną do ciężkiego dymu. Pomyśl: pierwszy taniec w delikatnej otoczce z mgły i przy romantycznym oświetleniu, a w tle Wasza wyjątkowa melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O predyspozycjach i korzyściach dj-a można bez końca by opowiadać, ale może dobrze będzie, jeśli dj sam je pokaże. Zatem gdy pragniesz profesjonalnej oprawy dla Twojego przyjęcia weselnego czy ciekawej muzyki na bal studniówkowy a także inną zabawę koniecznie kliknij w stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok