dj bydgoszcz dj na wesele dj na imprezy w bydgoszczy
Bezalkoholowe wesele tylko z dobrym dj-em
2 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
8 czerwca, 2017

Wideofilmowanie to świetny sposób na zapisanie najcenniejszych chwil w trakcie własnego wesela. Film z ślubu to wyjątkowa pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla bliskich. Zapewne każdy z nas po paru latach lubi wspominać swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już z 10 razy, pomimo, że zostałam mężatką nie całe 4 lata temu. Kamerzysta oddał to co najbardziej kluczowe – emocje, wzruszenia, uśmiech i radość. Dlatego uwielbiam powracać do mojego filmu z ślubu, bo odtwarza najpiękniejszą przygodę mojego życia. Naturalnie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który stanął na wysokości zadania i dopasował najkorzystniejsze kadry z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja ślub mam już za sobą. Dobrze rozumiem ile problemów może wywołać jego planowanie. Zarezerwowanie sali weselnej, decyzja co do idealnej sukni ślubnej i oczywiście, jak w temacie, zatrudnienie stosownego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, dobry kamerzysta ślubny to absolutny skarb. Ja chciałam aby, fachowiec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt dużo. Mieliśmy dość okrojony kapitał, więc patrzyliśmy na oferty typu „niedrogie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na ślub”. Teraz mogę Wam ogłosić, że osoby ogłaszające się takimi wyrażeniami wcale nie są takie tanie. Jeśli zamierzasz odszukać dobrego kamerzystę weselnego zacznij, identycznie jak My pytać się przyjaciół. My wybraliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej dobrej znajomej. I dziś w naszej szafce mamy właściwie zmontowany i niezwykle poruszający film z wesela.

Teraz zamierzam Wam zasugerować jak wybrać dobrego kamerzystę na ślub. Naczelna rada – wideofilmowanie powinno być jego zainteresowaniem! Inaczej film z wesela może okazać się totalną porażką. Jedna z moich koleżanek wynajęła na własny ślub kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach obróbki uzyskała film który był nudny i nieciekawy. Niespójnie nagrany. Najważniejsze ujęcia przełączone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko spacerowanie po sali weselnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze kierujcie się rekomendacjami kolegów i niewątpliwie swoją intuicją.

Jak znaleźć kamerzystę ślubnego?

Po pierwsze kierujcie się prywatnym wyczuciem estetyki. To że jakaś osoba powie Wam, że ten kamerzysta ślubny jest świetny, nie znaczy to, że jego filmy będą w Waszym odczuciu dobre. Szukając perfekcyjnego kandydata na kamerzystę ślubnego zawsze zarezerwujcie sobie chwilkę na przejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą wyliczanki, bo możecie się mocno przejechać. Sprawdźcie znajomych, jak i internautów.

Cena wideofilmowania

Na pewno zastanawia Was ile będzie Was kosztowało wynajęcie kamerzysty ślubnego. Albo jesteście szczęściarzami z otwartym budżetem weselnym i stać Was na wynajęcie kosztownego specjalisty. Ale nie ukrywajmy. Każdy z nas planuje koszt tak, aby wynająć dobrego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są średnie koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania rosną wraz z liczbą mieszkańców danego miasta. W mniejszej mieścinie koszt wynajęcia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W dużym mieście, na przykład w Warszawie, musisz być pewny tego, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz do 4000 złotych. Spora liczba kamerzystów oferuje indywidualnie określaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Potrzeby Par Młodych co do formy filmu ślubnego rosną. Kamerzyści ślubni dobrze o tym wiedzą, z tego względu w rosnącej liczbie przypadków oferują interesujące alternatywy wideofilmowania. Dziś film z wesela nie przypomina już banalnego wideo z starej epoki. Teraz stawia się na nowatorskie projekty, które zaskoczą Parę Młodą. Co jest modne w tym sezonie? Na pierwszym miejscu klipy weselne. Teledysk ślubny, to migawka najważniejszych chwil ślubnych. Zazwyczaj jest on wprowadzeniem do całego filmu z wesela. Jest to także dość dobry pomysł na upominek dla rodziny. Nowinką w branży wideofilmowania są filmy z gatunku SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montowane są tego samego dnia. Składane są z migawek przygotowań i ceremonii ślubnej. Filmy SDE pokazywane są już w trakcie wesela, jako dekoracja całej imprezy. Żałuje, że parę lat temu te filmy nie były tak szeroko oferowane. Z wielką chęcią zdecydowałabym się na coś takiego. Obecnie królują jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści aranżują tematyczne zabawy, aby urozmaicić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z przyjemnością. Co raz częściej pojawiającą się tendencją jest skracanie filmów. Nie wiem czy pamiętacie filmy weselne nagrywane tak około 15 lat temu. Przypominały one raczej reportaż weselny. Długotrwałe i otwarcie mówiąc troszeczkę nudne. Obecnie kamerzyści ślubni co raz częściej oferują filmy ślubne, które trwają nie dłużej niż 1,5 h. Moim zdaniem w takim okresie czasu możemy bezproblemowo uwzględnić wszystko to co najbardziej kluczowe.

Jak już mówiłam przedtem – dobry kamerzysta weselny to absolutny klejnot. Nie mam pojęcia jak Wy uważacie, ale moim zdaniem kamerzysta ślubny był nawet ważniejszy niż fotograf! Pewnie pragniecie teraz poznać moją rekomendacje? Ja mogę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasz ślub. W chwili gdy ujrzeliśmy jeden z wstawionych na jego stronie internetowej filmów, od razu stwierdziliśmy, że to nasz kandydat numer jeden. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok