Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – jak produkować
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom od developera
30 sierpnia, 2020

Ostatnie lata to naturalny rozwój kultury konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, wciąż i chcą mieć coraz więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie wartościowych towarów to pierwsza sprawa, ale bierzemy pod uwagę jeszcze detergenty, produkty spożywcze – słowem to, co jest nam nieodzowne do życia. Dużo osób pędzi nieustannie przez życie i w wyniku tego, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Dobrym wyjściem może okazać się sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie wiele wzorcowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Zakupy załatwiają w supermarkecie dwa razy w miesiącu, aby przyoszczędzić sobie bezustannego wybywania po potrzebne artykuły. Obecnie część sklepów poszła krok dalej i gwarantują takim osobom dostarczenie zakupów pod drzwi.

Przywołana płaszczyzna dotyczy przede wszystkim osób zajętych, przebywających miesiącami w gabinecie. Krew ich zalewa, gdy trzeba udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni skwapliwie czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep internetowy i hurtowo nabywają niespodzianki dla rodziny. Co za tym idzie – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Znamy już podstawowy powód stworzenia sklepu online, obecnie winniśmy przeanalizować jak ów sklep ma się prezentować. Nie ma sensu rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeśli sklep internetowy ma nam dać konkretne profity, wtedy rozpoczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie mocnych i słabych stron, perspektyw i ryzyka to zupełna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego sklepu internetowego, jak i rywalizujących podmiotów. Musimy sprawdzić jakie statystyki osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Następnym etapem jest zdefiniowanie grupy , do której chcemy trafić. Nie ma tutaj reguły. Tworzony przez Was e-sklep możemy skierować do Nabywcy niedzielnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu typów towarów, ale także np. zwabiać do sklepu internetowego w głównej mierze Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Rzetelnie przeanalizujcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Należy pamiętać, iż uruchomienie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, bezwzględnie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś w zasadzie tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Kolejna istotna składowa związana jest z produktami. Kiedy już namyślimy się czy nasz asortyment wypełni coś specjalistycznego, z mniej popularnej branży, czy też produkty bardziej ogólne, produkowane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na odpowiednim dobraniu kolportera. Sumienność, punktualność i zaufanie, to być podstawa, na którą musimy mieć baczenie. Wiadomo, że na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Sprawa dostawcy załatwiona? W kolejnym kroku trzeba zredagować unikalne informacje dotyczące produktów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zagłębiamy się w tym momencie w dziedzinę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeżeli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas powinniśmy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – przystępne dla potencjalnych Nabywców, ale oprócz tego – zoptymalizowane pod SEO, żeby wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeśli powielimy treść z innej strony – narzędzie wyszukujące zakwalifikuje nas negatywnie i nie zagwarantujemy sobie odpowiedniej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – przyszła kolej na zapewnienie Klientom właściwych form płatności. Do popularnych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia powinniśmy także zagwarantować Odbiorcom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Kluczową sprawą jest to, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Pomysł jest, konkurencja została zadbana, mamy nakreślony plan biznesowy i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niekiedy wystarczy nawet bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena niekiedy jest dawana wraz z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W kwestii hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – mają one zbyt wiele ograniczeń, co utrudni nam pracę.

sklep internetowy

Strona używa cookies
Ok