Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia
28 października, 2019
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Fryzjer – na co zwracać uwagę

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie efekt codziennej pielęgnacji, ale też relacja z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego względu dobry wybór fryzjera jest niezwykle ważny. Troska o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które powinny być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru lub okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, które często można zobaczyć na stronach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer wciąż się rozwija – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą popiera dyplomami zwykle powinien mieć także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą fantazyjne upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub albo inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by spędzić go w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, ale należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto też zorientować się, jak wiele czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Przez to poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tej kwestii kluczową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu personel dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Warto także ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, przygnębiające salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi też jakość sprzętu i produktów, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw ma wpływ na efekty działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet największe umiejętności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie marny.

Dobrze jest także spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one silniejsze stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.fryzjer-torun.pl/

Strona używa cookies
Ok