Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?
Grudzień 28, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
Styczeń 14, 2018

Obecne czasy to ciągły proces rozprzestrzeniania się modelu konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieprzerwanie i chcą mieć coraz więcej. Nic nie świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Zakupywanie wytwornych towarów to również, ale pozostają przecież jeszcze środki czystości, coś do jedzenia – słowem to, co jest nam niezbędne do egzystencji. Gros osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i co za tym idzie, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Dobrym wyjściem może stać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy wiele wzorcowych osób, które na nic nie mają czasu. Nabywają produkty hurtowo w markecie dwa razy w miesiącu, by oszczędzić sobie stałego wyłażenia po nieodzowne towary. Teraz przykładowe sieci idą zdecydowanie wyżej i proponują im dostawę towarów do domu.

Powyższa płaszczyzna tyczy się szczególnie ludzi zajętych, przebywających do późna w miejscu pracy. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy powinni udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie chętnie sięgają wówczas po e-sklep i masowo nabywają prezenty dla bliskich. Mając to na uwadze – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – wyjątkowo liczną.

Znamy już pierwszoplanowy powód zorganizowania e-sklepu, teraz powinniśmy rozpatrzyć jak ów sklep ma wyglądać. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma Wam zagwarantować określone zarobki, w takiej sytuacji wychodzimy od tak zwanej analizy SWOT. Rozważenie mocnych i gorszych stron, widoków i ryzyka to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowego sklepu, jak i otoczenia konkurencyjnego. Należy dowiedzieć się jakie statystyki osiągają, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

Krok następny to wyselekcjonowanie grupy odbiorców. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Tworzony przez Was e-sklep może być dostosowany do Nabywcy niedzielnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości kategorii produktów, ale także np. zapraszać do sklepu po pierwsze płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Uczciwie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Pamiętajcie, że założenie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, bezwzględnie musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy wcześniej prowadziłeś biznes, musisz tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Bardzo ważna sprawa związana jest z produktami. Kiedy już zdecydujemy się czy będzie to coś wyspecjalizowanego, z hermetycznej działki, czy też produkty powszechne, wyrabiane na ogromną skalę, możemy się skupić na odpowiednim wyborze dostawcy. Rzetelność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być grupa cech, na jaką należy spojrzeć przy kontraktowaniu. Oczywiście na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Załatwiłeś dystrybutora? W kolejnym kroku trzeba dopracować opisy produktów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zagłębiamy się właśnie w dziedzinę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeżeli pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas trzeba poświęcić czas na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla Kontrahentów, ale także zoptymalizowane pod SEO, żeby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia zakwalifikuje nas negatywnie i nie zagwarantujemy sobie wysokiej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – przyszła kolej na udostępnienie określonych systemów płatności. Do często spotykanych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością winniśmy też zagwarantować Klientom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Zamysł jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Czasem wystarczy choćby darmowe oprogramowanie, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być zapewniana w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli tak nie jest – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W kwestii hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – narzucają one zbyt wiele obostrzeń, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Strona używa cookies
Ok