Sklep internetowy zaprojektowany przez WordPress i WooCommerce
2 lutego, 2021
Podpis kwalifikowany Toruń
3 lutego, 2021

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto walczyć o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Duże ilości kawy, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie zaawansowania i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna proponuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, specjalista pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu będziemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z kilku składników. Ich koszt to od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- rodzaje wybielania zębów

Wysoki poziom innowacji dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Wszyscy chcemy o idealnie białych zębach. Istnieje kilka metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym sposobem na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie zalecane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Stomatolog Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok