Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które usuwają przebarwienia i korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Parę lat temu na efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania u dentysty jest bardzo wygodny i nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć też za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym albo do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

Klinika stomatologiczna

Strona używa cookies
Ok