Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kursy angielskiego Toruń
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Wynajem Autokarów Toruń – koszt najmu
1 sierpnia, 2019

Implanty stomatologiczne rodzaje

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest obecnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba wstawiana jest na stałe i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ZĘBÓW ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do wypadania kolejnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w przypadku pojedynczych ubytków lub ze względu na walory estetyczne. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębów zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, podczas której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze ustala lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – korozję, a także wahania temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są głównie wytrzymałym i pewnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma potrzeby piłowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Oprócz tego chronią przed zanikaniem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieczczeniem implantu konieczne jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje sporo przeciwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztu należy także wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 400 złotych.

Po przeliczeniu koszt pełnego zabiegu sięga od 4 do 8 zł.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok