Implanty zębów – Toruń
Sierpień 26, 2020
Implanty – Toruń
Sierpień 26, 2020

Implanty stomatologiczne – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień u dentysty

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym często rozkłada się na sporo wizyt. Szczególnie w przypadku leczenia z dziedziny ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki leczenia umożliwiają stomatologom na ograniczenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki obecnym technikom implantologów gabinety dentystów oferują możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka naprawa zębów jest dostępna już niemal od ręki.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na technice ulokowania implantów. Tradycyjnie aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Taki rodzaj leczenia stomatologicznego odznacza się tym, że na początku aplikowany jest implant, a następnie w drugiej fazie stomatolog mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy izoluje długotrwały proces osseointegracji, czyli proces, kiedy implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na stałe, nadbudowa protetyczna może być przyłączona przez dentystę.

W sytuacji wstawiania implantów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w których pełen proces aplikacji implantów i oparcia na nich uzupełnienia zamyka się w trakcie jednej wizyty. Należy jednak dodać, że procedurę aplikacji protezy w jeden dzień muszą poprzedzić konkretne badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia stomatologicznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnoz stomatolog sporządza treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które są potrzebne do stworzenia indywidualnego szablonu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów przebiegnie w jeden dzień. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej na początku niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, aby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja ze stomatologiem. W tej fazie wykonywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na zabieg właściwy. Stomatolog określa stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest także wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których stomatolog protetyk przygotuje indywidualną uzupełnienie protetyczne. Co ważne pacjent ma kilka możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może wybrać różne protezy. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego bezzębia mocno polecana przez stomatologów jest technika umieszczenia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog ustala także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejną fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w klinice dentystycznej. W tej fazie stomatolog umieszcza 4 lub 6 implantów stomatologicznych, a następnie bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z stabilnym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i pozwala im na spokojny proces złączenia z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Ostateczny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień następuje po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwa proteza. Zazwyczaj na zabieg należy umówić się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element też zostanie wzięty pod uwagę podczas przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa proteza wykonywana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, dzięki czemu spełni swoją rolę do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie dokładnej higieny i stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie wskazówki lekarz stomatolog przedstawia pacjentowi w czasie wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 albo system All on 6

Natychmiastowe wszczepianie implantów zwykle odbywa się w 1 z 2 systemów używanych przed stomatologów implantologów. Z reguły stosuje się je w przypadku osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy liczby implantów, na jakich zostanie oparta proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne można umieścić na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie zapewniają pełną stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w ciągu mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie pomniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok