Implanty stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy nawadniania ogrodów
27 sierpnia, 2020

Implanty – Toruń

Proteza w jeden dzień w klinice dentystycznej

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie zębów u dentysty zwykle rozkłada się na parę wizyt. Zwłaszcza w przypadku leczenia z zakresu ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki umożliwiają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym metodom implantologicznym kliniki dentystyczne udostępniają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest dostępna już właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Różnica między bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na sposobie wstawiania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki typ stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że najpierw umieszczany jest implant, a w drugim etapie stomatolog mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy przerywa długookresowy czas osseointegracji, to jest proces, kiedy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość złączą się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez dentystę.

W momencie odbudowy zębów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których cały proces umieszczenia implantów i osadzenia uzupełnienia przebiega podczas jednej wizyty. Warto też zauważyć, że proces wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u dentysty, aby cały proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog przygotowuje kompleksowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które są niezbędne do stworzenia szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta przeprowadzi w trakcie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej wcześniej niezbędne okaże się leczenie u stomatologa, żeby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja z dentystą. Na tym etapie wykonywane są wszystkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Stomatolog określa stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego rolą jest również wzięcie właściwych wycisków, za pomocą których stomatolog protetyk spreparuje indywidualną nadbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma parę możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji bezzębia szczególnie zachwalana przez dentystów jest technika osadzenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia również koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie stomatolog aplikuje 4 lub 6 implantów dentystycznych, a zaraz za tym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Dlaczego wspominamy o protezie tymczasowej? Bez względu na metodę – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z stabilnym i uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i pozwala im na bezpieczny proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda całkiem naturalnie.

Ostatni etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przebiega już po zespojenia z kością implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Z reguły na taki zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten element też będzie włączony w czasie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna wykonywana jest z najwyższej klasy materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie odpowiedniej higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie wskazówki lekarz stomatolog przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów najczęściej odbywa się w 1 z 2 systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Przeważnie aplikuje się je w przypadku osób z całkowitym bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy liczby implantów, na jakich będzie przyłączona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne można zamontować na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie zapewniają wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w czasie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają szczególnie osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent wychodzi ze swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok