Fryzjer – na co zwracać uwagę
Listopad 14, 2019
Implanty stomatologiczne – Toruń
Sierpień 26, 2020

Implanty zębów – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj dzieli się na parę wizyt. W głównej mierze w trakcie zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki pozwalają stomatologom na zminimalizowanie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologicznym kliniki dentystyczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa już właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla innych protez

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność między typowym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie wstawiania implantów. Zwykle wszczepiane są tzw. dwufazowe implanty. Ten model stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że w pierwszej kolejności wszczepiany jest implant, potem w drugiej fazie dentysta zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy odgradza kilkumiesięczny proces osseointegracji, czyli czas, kiedy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant zęba oraz kość złączą się na stałe, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W przypadku odbudowy zębów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w jakich cały proces aplikacji implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia przebiega w trakcie jednej wizyty. Warto jednak nadmienić, że proces umieszczenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u dentysty, by cały proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnostyki dentysta tworzy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie są potrzebne do wykonania indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego wcześniej niezbędne okaże się leczenie u stomatologa, by nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja dentystyczna. W tej fazie wykonywane są wszelkie elementy poprzedzające zabieg właściwy. Dentysta określa stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest również wzięcie odpowiednich wycisków, na podstawie których dentysta protetyk spreparuje odpowiednią protezę. Ponadto pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Patrząc na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne nadbudowy protetyczne. Przy małych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji bezzębia mocno zachwalana przez dentystów jest technika oparcia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta określa również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą zębów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w gabinecie dentystycznym. W tej fazie dentysta aplikuje 4 lub 6 implantów dentystycznych, a zaraz za tym od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mowa tutaj o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe gwarantuje pacjentowi pełen komfort oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z mocnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na bezproblemowy proces integracji z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zastępuje właściwa proteza. Zazwyczaj na zabieg trzeba spotkać się z dentystą po paru miesiącach. Ten krok także zostanie wzięty pod uwagę podczas sporządzania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest z najwyższej jakości materiałów oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie wskazówki lekarz dentysta omawia z pacjentem w czasie kolejnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe aplikowanie implantów zwykle odbywa się w jednym z dwóch systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Z reguły wszczepia się je w przypadku osób dotkniętych bezzębiem. Obie te techniki są sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na jakich zostanie przyłączona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne można osadzić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują stabilizację protezy, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza oraz nie wypada w ciągu mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Strona używa cookies
Ok