Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, cały zabieg trwał parę miesięcy, bo wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się obszernym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować moc lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić także przy użyciu protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym albo do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się na zęby. Licówkami można schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok