Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozwoju technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny efekt należało czekać aż do końca leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo aplikacja implantów zębowych łączy się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie lepsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie stomatologicznym jest całkiem wygodny i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Strona używa cookies
Ok