Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy oraz na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – metody wykonywania zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie spada, co oznacza, że robi się ona obwisła oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, nowe metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, ale są efektywnym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na sile ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technika HIFU może być również stosowana na różnych partiach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się i jest doskonałą metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii znajduje się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych płynów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę oraz modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co przynosi zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Co ciekawe może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, żeby utrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zwykle mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie mniej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu podwyższenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby osiągnąć przewidywany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na ostateczne rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

Strona używa cookies
Ok