Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy działalność – jaki rodzaj opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019

Liposukcja bez skalpela

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, by przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma też dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Warto też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok