Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Najskuteczniejsza metoda depilacji – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Wrzesień 5, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe
Wrzesień 24, 2019

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które trwale udoskonalają urodę, bez potrzeby stosowania wymagających ćwiczeń oraz diet, dodatkowo znaczna część z nich wykonywana jest bez użycia skalpela oraz nie zobowiązuje do specyficznych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowszych technologii, które modelują sylwetkę, poprawiają napięcie skóry, zwalczają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie ze względu na to, że razem z rozwojem technologii stają się co raz mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie potrzebują długiego okresu rekonwalescencji; bardziej osiągalne – ceny zabiegów są co raz przystępniejsze; a także co raz skuteczniejsze. Zabiegi kosmetologii medycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Obecnie lasery znajdują duże zastosowanie w klinikach medycyny estetycznej. Prowadzone nad nimi badania i stosujące je w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz sylwetki ciała. Do najczęściej wymienianych zastosowań laserów w zakresie poprawy urody wliczają się zabiegi odmładzające, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a także blizny i rozstępy. Laser stosowany jest też w walce z niechcianym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle znajduje co raz to nowsze funkcje. Poza wygładzaniem zmarszczek oraz ograniczaniem nadpotliwości co raz częściej wykorzystywany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także poprawie wyglądu bez przymusu poddawania się chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie opadającego czubka nosa lub łagodzenie poziomej zmarszczki między ustami a brodą. Często też botox miesza się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, liftingujące nici to stosunkowa nowość, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a przynosi porównywalne rezultaty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich zadaniem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to pobudzająco na produkcję kolagenu, co dodatkowo wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W trakcie 12 lub 18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego powodu przynoszą lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba także o to, żeby w ofertach były także zabiegi, które eliminują nadmiar tłuszczu. Dzięki innowacyjnym technologiom można łatwo i z reguły bezboleśnie pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich części ciała, jak brzuch, pośladki, uda lub ramiona. W zależności od techniki, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub niewielka seria efektywnych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, ponieważ nadmierny tłuszcz jest usuwany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia albo np. liposukcja laserowa. Niestety tego rodzaju metody, choć usuwają nawet 30% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, pochodzący z krwi lub komórek tłuszczowych. Zwykle ma to na celu odnowienie i rewitalizację komórek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wtłacza się pod powierzchnię skóry poprzez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w obszarze twarzy, dekoltu, szyi albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie czynności nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki albo usuwają inne niedoskonałości, ale także mogą odtwarzać i regenerować zniszczone komórki, co jest używane także w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej naczelnym zadaniem jest odbudowa i nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego i aminokwasów, witamin oraz wyciągów roślinnych w specjalistycznych koktajlach, które mają niesamowicie pozytywny wpływ na stan skóry. W ten sposób można też wstrzykiwać preparaty wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która spowalnia procesy starzenia oraz jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej promuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale całą gamę usług, jakie popularyzują zdrowy styl życia. Do tego zaliczają się konsultacje, zabiegi, a nawet badania konieczne do zachowania zdrowia organizmu. Często są to też profesjonalne porady na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji oraz metod relaksacji. Wszystko z takiego powodu, że skóra w dobrej kondycji wolniej się starzeje, jest bardziej podatna na działanie środków medycyny estetycznej, a ich efekty są zdecydowanie trwalsze.

Medycyna Estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok