Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
W urodziny nie ma czasu na nudę!
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Telebimy – nowa jakość reklamy i obrazu
26 sierpnia, 2016

Trochę historii o odkrywaniu piękna zdrowych zębów

W dawnych plemionach indiańskich z premedytacją wykorzystywano techniki zniekształcania zębów, aby oczywiste było „kto jest kim”. Wygląd zębów należał zatem do aspektów odróżniających daną osobę pod względem przynależności społecznej i zajmowanego w hierarchii miejsca. Podobnie kwestia miała się u pozostałych grup, które za pomocą tatuaży, skaleczeń, opasek albo kolczyków, chciały wyróżniać się na tle innych. Jak pisze Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Zabieg ten dotyczy obu płci i ma miejsce w wieku osiemnastu lat u mężczyzn oraz dziewięciu u kobiet. W wielu przypadkach członkowie tych szczepów mieszkają i pracują już w dużych aglomeracjach miejskich, a pomimo to pozostają wierni swym tradycjom plemiennym”. Antyczni Grecy mierzyli ludzkie ciało pod względem proporcjonalności Rządziła zasada „złotego podziału”, która była nierozerwalnie powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi w tym przypadku o konkretne zależności matematyczne pomiędzy dowolnymi odcinkami. Na podstawie dokonanych doświadczeń natychmiast przekonano się, że myślenie Greków było zasadne. Stosuje się je zatem we współczesnej stomatologii. Szczególnie istotne starania w odniesieniu do odontologii , opierającej się na poprawianiu wyglądu zębów, zapoczątkowane zostały w XIX wieku. Zaobserwowano duży wzrost akceptacji samego siebie, ogólnego samopoczucia i zarazem poziomu poczucia szczęścia u pacjentów, których uzębienie nie miało zbyt dużej liczby przebarwień czy uszkodzeń. Również obecnie proces ożywiania pięknego koloru zajmuje pierwsze miejsce pośród licznych zabiegów.

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne

Większość z nas woli mieć wytrzymałe i białe zęby. Wspaniały, bezpośredni, rozłożysty uśmiech jest znakiem nie tylko znakomitej kondycji fizycznej ilustruje między innymi naszą dietę, ale też naszą wizytówką podczas spotkań face to face – na rozmowie kwalifikacyjnej lub z znaczącym klientem. Wystarczy wyimaginować sobie orientacyjny scenariusz: świeża, ładna dziewczyna idzie do cukierni. Zajmuje wskazany stolik, po czym przystępuje do niej kelner z menu. Ona uśmiecha się i w tym czasie widać u niej rozwiniętą próchnicę, martwicę wszystkich zębów albo co gorsze – ich nieobecność… Niniejsza absurdalna opowieść jest doskonałym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Atrakcyjne są ekonomiczne metody wybielania zębów, m. in. zestawienie sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co doprowadzi do uszkodzeń w tkance pokrywającej zębinę koron. Nim jednak zaczniemy intensywnie szczotkować zęby własnoręcznie skomponowanym preparatem, powinniśmy upewnić się czy nie doznamy uszczerbku na zdrowiu. Warto przeanalizować też – czy nie ma symptomów groźniejszego stanu chorobowego, który należy najpierw wyleczyć? Tylko specjalista jest w stanie przyjrzeć się temu i zaproponować właściwą terapię. Innowacyjnym sposobem wybielania jest zakup w drogerii lub aptece past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Te produkty mogą nie przyczynić się do utrzymywania się wyników, jakich z niecierpliwością wypatrujemy – błyskawicznego, profesjonalnego i długofalowego zlikwidowania plamek. Jeśli taki jest zasadniczy cel, trzeba umówić się na wizytę do dentysty, który oceni kondycję zębów, wypełni ubytki, uwolni zęby od wszelkich zanieczyszczeń przed zabiegiem. Bo tego rodzaju zabieg opiera się na naświetleniu zębów za pomocą lampy albo lasera oraz specjalnego żelu. Jest nieinwazyjny jakikolwiek sprzęt medyczny nie jest wkładany do środka ciała i w 100% bezbolesny.

Rozwiązanie dla małych i dużych kłopotów

Dzięki intensywnemu rozwojowi protetyki można zrekonstruować utracone zęby, a także całą szczękę. Chodzi powtórne nadanie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zagwarantowanie mu pięknego wyglądu. Podczas rozmowy z lekarzem specjalistą zostaniemy poinformowani w zakresie metod uzupełnienia sporadycznych braków w uzębieniu lub odtworzenia całego łuku zębowego. Obecnie nie ma jakichkolwiek trudności z tym, żeby natychmiastowo i solidnie wykonać przykładowo częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy dobrej jakości protezę, opierającą się na implantach, która posiada szerokie zastosowanie przy bardziej rozległych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są niezastąpionym planem na zdobycie perfekcyjnego uśmiechu dla wszystkich, którym złamał się ząb albo szkliwo jest nierówne. Są mało podatne na ścieranie i do złudzenia naśladują prawdziwe zęby. Metoda Inlay – Onlay, a mianowicie adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga zamienić zajmującą spory obszar „ciemną” plombę na wypełnienie w kształcie korony. Tzw. bonding to proces, podczas którego robi się delikatne poprawki: likwidowania znacznych odległości między zębami bądź zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Sposoby wykonywania wszystkich wymienionych technik bazują aktualnie na informatyce i dzięki temu powstają coraz bardziej zaawansowane sposoby przygotowywania materiałów i ich obróbki. Wiele interesariuszy pamięta tymczasem jak w generalnym użyciu było złoto. Wielość możliwości pociąga za sobą taki skutek, że stomatolog musi wybrać tą optymalną w konkretnym przypadku, nie ulegając jednocześnie aktywności reklamy.

Jeżeli interesują Cię skuteczne sposoby uzupełniania ubytków zębowych, zapraszamy Cię na naszą stronę, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat wszelkich zabiegów estetycznych: Stomatolog .

Strona używa cookies
Ok