Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Stomatolog Toruń

Każdy z nas z zazdrością zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto dbać o wygląd swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i pozwala nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna posiada imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dopasowane licówki, dentysta pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki wymagają doszlifowania. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Znajdziemy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z kilku składników. Ich koszt to od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej pozwala nie tylko skorygować zgrys. Wszyscy chcemy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje mnóstwo sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Innym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom palącym. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok