Przeprowadzki Wrocław Usługi transportowe dla firm Lokalne przeprowadzki
Profesjonalne usługi przeprowadzkowe
5 marca, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017

Będąc kierowcą zastanawiasz się zapewne jak udoskonalić swoje umiejętności w ruchu drogowym. Niewątpliwie najistotniejsza jest praktyka. Bez przyswojenia konkretnych zachowań w ruchu drogowym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa zdolność jazdy rozpoczyna się wówczas, gdy stajesz się świadomy niebezpieczeństwa i umiesz kierować nie tylko pojazdem, ale również swoją wyobraźnią. Dobrze rozumiemy, że nie za każdym razem dasz radę zaznajomić się z różnymi sytuacjami w trakcie podróży. I właśnie dlatego, jako profesjonalny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest rozwijanie prawidłowych zachowań w rozmaitych sytuacjach na drodze. Zaczynając od trudnych czynników pogodowych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację drogową i uświadomisz sobie jak wygląda dynamiczna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla początkujących kierowców, jak i dla tych z Was, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilkunastu lat. W początkowym kryterium priorytetem kursu, jest wytworzenie u kierowców stosownych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu drogowym. Dodatkowo zamiarem szkolenia jest nauka ekonomicznej obsługi samochodów, która oddziałuje na poprawę jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z uczestników ruchu drogowego, a również na podwyższenie sprawności naszego samochodu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika jazdy bazuje na kilku zasadach. Przede wszystkim łączy się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego wykorzystywaniem, jak i z zapewnieniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas kursu wskażemy Wam podstawowe czynności dotyczące obsługi samochodów. Przedstawimy jak sprawdzać poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dobrać wysokość siedzenia do Waszych wymiarów, by poprawić widoczność jezdni. Jazda defensywna to również sprawność dostosowania prędkości i trybu jazdy do danych czynników pogodowych i stanu nawierzchni jezdni. Wytłumaczymy Wam jak wykorzystywać nowoczesne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, bez utraty przyczepności. Co więcej nauczymy Was rozszyfrowywania zachowania pozostałych uczestników ruchu, tak by jak najbardziej efektywnie odpowiadać na niebezpieczeństwa. Bardzo istotnym fragmentem kursu jest wdrożenie odpowiednich reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zaprezentujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak pobudzać pozostałych uczestników ruchu do wskazanych zachowań w trakcie jazdy.

Etapy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 cykli. Najpierw każdy kierowca będzie uczestniczył w ćwiczeniach praktycznych z użyciem symulatora auta osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autobusu, zależnie od rodzaju kursu. Prowadzącemu samochód będzie asystował profesjonalny trener, który na tym stopniu zajmuje się jedynie analizą charakteru jazdy i analizą reakcji na bodźce z zewnątrz. Podczas prowadzenia pojazdu, kursant będzie miał okazję przetestowania własnych umiejętności w warunkach specjalnych. Program nauki zakłada występowanie różnych, trudnych do przewidzenia zdarzeń drogowych takich jak oblodzona powierzchnia, boczny wiatr, zminimalizowanie warunków widzialności przez mgłę i mocne światło, niestabilny towar, wkroczenie pieszego na ulicę, oraz wiele kolejnych sytuacji.

Kolejnym etapem szkolenia są zajęcia z teorii podczas których uczniowie zapoznają się z analizą charakteru jazdy i z przeważnie popełnianymi zaniedbaniami, które sa w stanie wywołać wypadek. w ruchu drogowym. Podczas zajęć zostaną im przybliżone podstawy bezpiecznego kierowania samochodem po szosie i wytyczne pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji lekarskiej. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość odkryć techniczne predyspozycje wykorzystania własnego pojazdu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, jak i zostaną im pokazane przypadki przeróżnych zjawisk ulicznych, wraz z dokładnym omówieniem przyczyn i skutków. Co więcej trenerzy zademonstrują jak reguły jazdy defensywnej wpływają na zminimalizowanie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu ulicznym.

Ostatnia faza, praktyki, polega na ponownym kierowaniu samochodem w symulatorze. Tym razem jednak nauczyciel aktywnie uczęszcza w lekcji i radzi studentowi jak zastosować elementy jazdy defensywnej w trakcie normalnej eksploatacji pojazdu. Na indywidualnych przykładach zaprezentuje, jak powinna układać się reakcja kierowcy na określone wydarzenie.

Ukształtowanie automatycznego przewidywania zagrożeń w ruchu drogowym może przyczynić się do minimalizacji incydentów i kolizji, na jakie szczególnie narażone są osoby, które pracują w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z trudnymi czynnikami w ruchu ulicznym. W realizowanym przez nas szkoleniu mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy przydzieleni przez konkretną firmę transportową w celu udoskonalenia sprawności prowadzenia samochodu. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na udoskonalenie techniki jazdy i zwiększenie się poziomu bezpieczeństwa członków ruchu drogowego, jak i transportowanego ładunku. Prowadzący po skończonym szkoleniu będą w stanie efektywniej unikać zagrożeń na drodze i właściwiej zwalczać stres w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym instytucie szkoleniowym. Gwarantujemy bezpłatne pomoce naukowe i sprawdzoną kadrę instruktorów. Naszą specjalnością są profesjonalne kursy, które podwyższają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ kursy jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok