projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Projektowanie orginalnych wizytówek
17 czerwca, 2016
Podkłady akustyczne pod podłogi
23 czerwca, 2016

Kurs jazdy defensywnej

Dokładne obserwowanie jezdni, przestrzeganie zasad ruchu drogowego, ostrożność przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to najlepszy przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to głównie intuicyjne unikanie raptownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie technicznych aspektów samochodu i odpowiednie wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat prowadzi kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyszkolona kadra to nasze największe walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nas, to znakomita okazja na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Odkryj czym jest szkolenie jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Program szkolenia jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część kursu polega na audycie bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy pomocy specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszelkie działania kierowcy, oraz dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo zbadać zachowanie kierowcy w danej sytuacji drogowej. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. W dalszej kolejności rozpoczyna się kolejny etap szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, w trakcie których omawiane są szczegółowo takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, technika prowadzenia pojazdu, prawo ruchu drogowego, czytanie zachowań na drodze, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, jazda ekonomiczna, czynniki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Teraz jednak starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor poprawia negatywne nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. Podstawowym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i skuteczne reagowanie na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i powinien być świadomy niebezpieczeństw na jezdni. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Na początku należy dobrze przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. Przyjmujemy wygodną pozycję i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Prowadząc samochód skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wówczas mamy większą szansę na szybsze zauważenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dostosowując prędkość do warunków atmosferycznych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy postępowanie innych kierowców, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te , z pozoru bagatelne zasady, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć problematykę ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Szkolenie jazdy defensywnej zmniejsza występowanie ryzyka drogowego i redukuje poziom stresu związanego z jazdą samochodem. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej wpływa na redukcję kosztów eksploatacji pojazdu. Po zakończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skoncentrowani na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej bardzo rozwija wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo niskiej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może pochwalić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych technologii, przez które nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to przyjemność, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Profesjonalny kurs jazdy defensywnej – dla Ciebie i dla Twoich bliskich!

Strona używa cookies
Ok