Kredyt hipoteczny – sprawdzony doradca kredytowy
4 czerwca, 2016
Kursy bezpiecznej jazdy w Toruniu
16 czerwca, 2016

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne o niebieskiej barwie i zmieniające się sygnały dźwiękowe ,jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w transporcie medycznym, służbach ratunkowych oraz w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem wypadku, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z powyższym ODTJ Rajder w Toruniu organizuje specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od kilku lat zajmuje się organizacją kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo atrakcyjnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do zdania egzaminu kończącego szkolenie na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Obowiązek uczestnictwa w kursie nałożony został na wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma szkolenia, ma przygotować ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. Podczas szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Na czym polega kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podwyższonym niebezpieczeństwem wypadku w ruchu drogowym. Dodatkowo tacy kierowcy są odpowiedzialni za bezpieczny transport pasażerów. Ze względu na to wskazanie im odpowiednich reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest podstawowym założeniem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas zajęć praktycznych kierowcy uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Jak jest cena szkolenia i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest osobom , które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu powinna mieć ukończone 21 lat i powinna dysponować takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo lekarskie o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder zawsze oferuje korzystne promocje dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder z siedzibą w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy bogaty wybór szkoleń związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych szkoleń na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauczania z wykorzystaniem nowych technologii i skutecznych metod. W naszej szkole zatrudnieni są najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na drogach.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Nasza strona czeka na Ciebie – sprawdź naszą ofertę: http://www.odtj.net/pojazdy-uprzywilejowane/

Strona używa cookies
Ok