Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
8 grudnia, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Biuro tłumaczeń angielskiego
12 grudnia, 2016

Promocja instalacji LPG Kraków Wieliczka

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym tak naprawdę są samochodowe instalacje gazowe?

LPG określany jest popularnie jako propan-butan, zatem kombinacja tychże dwóch składników. Przechowuje się go w specjalistycznych zbiornikach pod ciśnieniem oraz jest jednym spośród najbardziej produktywnych źródeł energii. Zużywa się go m.in. do zasilania różnorodnych narzędzi do ogrzewania, jako źródło energii w mieszkaniu (np. do kuchenek turystycznych), jako paliwo w systemach kogeneracji bądź – właśnie – paliwo motorowe. W ostatniej wersji to zwyczajnie autogaz. Jakie są jego własności? Pod wpływem słabego ciśnienia zamienia się w płyn i można go składować w niewielkich zbiornikach bądź butlach gazowych. Jednocześnie jest on w stanie zapewnić doprawdy sporo energii. Ponadto jest bezwonny oraz kompletnie niedostrzegalny. Do gazu, z którego czerpiemy w domu, dodaje się dodatkowy składnik chemiczny, abyśmy mogli spostrzec fakt jego wydobywania się z instalacji. Gaz LPG musi osiągać szczegółowe normy oraz podlega weryfikacjom jakościowym zanim trafi do czyjegoś samochodu. W wielu krajach wzrasta zaciekawienie instalacjami LPG do aut, gdyż są one niesamowicie efektywne w przyrównaniu do systemu na benzynę albo ropę. Prócz niższej opłaty (blisko o połowę ceny benzyny bezołowiowej), zbiornik z materiałem napędowym jest znacznie lżejszy od konwencjonalnego.

Gdzie można wykonać montaż instalacji LPG?

Przede wszystkim w firmach handlowo-usługowych, które dłużej istnieją na rynku motoryzacyjnym. Wzorem może być przedsiębiorstwo „Bet-Pol” z Wieliczki, które przedstawia w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, ale także auto mechanikę, serwis klimatyzacji, diagnostykę informatyczną, usługi regeneracji felg oraz serwis opon. W przypadku autogazu mamy możliwość liczyć na promocyjne ceny instalacji, jakie zawierają:

  • całościową usługę diagnostyki systemu zasilania paliwowego
  • kontrolę jakości zasadniczych układów elektrycznych, napędzających (np. świec zapłonowych)
  • obserwację systemów bezpieczeństwa

Oprócz tego przedsiębiorstwo „Bet-Pol” ma w swojej propozycji serwis autogazu, jego regenerację, podmianę pojemników z materiałem napędowym i ocenę uszkodzeń. Warto udać się do niej z takimi rzeczami, jak fatalnie wyregulowany zespół LPG, wadliwa sonda lambda, uszkodzony katalizator, intensywniejsze przepalanie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, odczuwanie zapachu gazu, brak wypracowywania przez silnik LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak zdolności przełączenia się na napędzanie LPG, problemy przy tankowaniu gazu, niepoprawne wskazania poziomu LPG, eksploatowanie przez auto benzyny i gazu równocześnie. W przypadku oceny zniszczeń firma posiada w swojej ofercie diagnostykę informatyczną mechanizmu LPG, ocenę układu elektronicznego, diagnostykę wad mechanicznych, ocenę usterek sprawionych nierozważnym montażem.

LPG – czy naprawdę jest takie oszczędne?

Posiadacze mniejszych samochodów są bardziej krytyczni względem instalacji gazowego, albowiem silniki ich aut nie są bardzo obszerne. Za to Ci, którzy mają konkretne samochody, na pewno odczuwają większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest uzależniony od pojemności motoru oraz tego, ile w ciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeśli ktoś właściwie nie jeździ, wtedy pieniądze przeznaczone na instalację oraz jej założenie będą zwracać się dłużej niźli w przypadku użytkownika, który bezustannie „podróżuje po świecie”.

Po drugie – niekorzystne opinie wyrażają Ci, którzy nigdy nie jeździli samochodem z instalacją LPG bądź posiadali ją błędnie zamontowaną (i w ogóle nie umieli z niej należycie korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na założenie autogazu, możemy dokonać wyliczeń co do opłacalności. Wystarczy znać najzwyczajniej w świecie parę faktów dotyczących: średniego zużycia paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów przejechanych w czasie miesiąca (roku), stawki paliwa na rynku i koszt instalacji LPG.

Ile czasu zajmie montaż instalacji LPG w naszym aucie?

Czas, który powinno się poświęcić na montaż autogazu, wynosi średnio od 8 do 10 godzin. Taki czas instalacji dotyczy jednakże klasycznych pojazdów, które są wyekwipowane w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompletnej diagnostyce komputerowej układu spalania. W przypadku pozostałych aut obowiązuje wcześniejsze określenie wszystkich szczegółów i wskazanie wówczas określonego terminu.

Ile kosztuje montaż instalacji LPG?

Wszystko tak naprawdę zależy od typu silnika i rodzaju sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania zakłada się przeważnie z wielopunktowym wtryskiem benzyny, który jest kierowany za pośrednictwem komputera. W firmie „Bet-Pol” aktualnie działa cennik rabatowy na instalację gazową, jej zamontowanie oraz butlę gazową w miejscu koła zapasowego. Zdobędziemy także wszystkie dokumenty, jakie należy przedstawić Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz gwarancję na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całościowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla napędu 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla silnika 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją propozycję przedsiębiorstwo „Bet-Pol” adresuje do kontrahentów mieszkających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie i ościennych miejscowościach. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji kliknij w ten link – serwis auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok