Usługi geodezyjne - Wytyczanie granic działki i znaków granicznych
Usługi geodezyjne – Wytyczanie granic działki i znaków granicznych
31 sierpnia, 2018
DENTYSTA TORUN Gabinet stomatologiczny leczenie kanalowe
Dobry stomatolog – komu zaufać
23 stycznia, 2019

Wynajem autobusów – jak zorganizować wycieczkę szkolną

Wynajem autokarow Torun autobusy wycieczkowe do wynajecia

Wybierasz się na wycieczkę? Co jest ważne przy wyborze przewoźnika?

Każda wycieczka zaczyna się od ważnej kwestii, jaką jest wynajem autokaru. Czym charakteryzuje się dobra firma przewozowa ? Aby nie zgubić się w gąszczu ofert, sprawdź na co zwrócić uwagę zanim wynajmiesz autokar.

SPRAWDŹ, CZY MOŻESZ KUPIĆ E-BILETY

Coraz więcej firm oferujących przewozy pozwala na rezerwacji biletów on-line. Jest to bardzo wygodny sposób na organizację podróży. Nie wychodząc z domu możesz zaplanować podróż przejazd sobie i innym. Żeby to zrobić potrzebujesz tylko laptopa lub tableta oraz dostępu do internetu. Po dokonaniu rezerwacji internetowej najczęściej otrzymujesz plik pdf, czyli bilet elektroniczny, który możesz wydrukować, lub pokazać kierowcy w wersji elektronicznej. E-bilet to ogromne ułatwienie, ponieważ nie musisz go drukować.

Dużą zaletą rezerwacji biletów przez internet (szczególnie z wyprzedzeniem) jest możliwość uzyskania dużo tańszych biletów. Wiele firm oferujących wynajem autokarów ogłasza specjalne oferty promocyjne dla klientów, którzy kupują bilety przez internet. Jeśli planujesz dłuższą podróż, koniecznie sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma przewozowa oferuje internetową sprzedaż biletów.

SPRAWDŹ, JAKIM AUTOKAREM POJEDZIESZ

Przy organizowaniu dalekiej podróży, istotnym aspektem będzie komfort pojazdu autobusu, w którym przyjdzie nam spędzić długie godziny. spróbuj upewnić się, czy wybrana przez nas firma przewozowa zapewni nam wygodną podróż. Wiele firm wynajmujących autokary udostępnia na swoich stronach internetowych zdjęcia wnętrz swoich busów i autokarów- upewnij się, że będziesz miał wygodną podróż! Zobacz czy siedzenia mają możliwość regulacji, czy jest wystarczająco dużo miejsca na nogi. Jest to ważne szczególnie w razie długiej drogi- będziesz mógł odpocząć , dzięki czemu podróż minie ci w mgnieniu oka Nie ma niczego bardziej męczącego, niż {długa podróż w niekomfortowych warunkach}

Kolejnym bardzo ważnym aspektem wyposażenia każdego wynajmowanego autokaru jest klimatyzacja. Koniecznie więc upewnij się, pojazdy są w nią wyposażone. Męcząca podróż w upale lub marznięcie bez ogrzewania to także bardzo ważna kwestia każdej dalekiej podróży.

Dużym plusem autokaru wycieczkowego jest wbudowana toaleta. Jest to element niezbędny szczególnie kiedy potrzebujesz przewozu dla wycieczki szkolnej. Dzięki autobusom z toaletą na pokładzie, zapewnisz uczniom nieograniczony dostęp do łazienki, dzięki czemu unikniesz przedłużających podróż postojów.

Jeżeli masz problemy z zaśnięciem podczas jazdy sprawdź, czy wybrany przez ciebie autokar jest zaopatrzony w telewizor, gniazdka, oraz czy ma dostęp do Wi-Fi. Dzięki gniazdkom na pokładzie będziesz mógł także wykorzystać produktywnie czas i np. nadrobić zaległości w pracy oczywiście tylko wtedy, gdy nie zapomnisz zabrać ze sobą ładowarki!

UPEWNIJ SIĘ, ŻE BĘDZIESZ BEZPIECZNY

Dla wielu z nas długa podróż to także duży stres, szczególnie jeśli jesteś organizatorem wycieczki. Daleka droga dla wielu z nas nie należy do przyjemności. Dlatego przed drogą upewnij się, że kierowcy wybranej przez ciebie firmy oferującej transport zostali odpowiednio przeszkoleni. Sprawdź, czy kierowca prowadzący twój pojazd ma zmiennika. Warto wiedzieć, że kierowca, który prowadzi pojazd przez 4,5 godziny, jest zobowiązany do skorzystania z minimum 45 minut przerwy. Oczywiście nie musi on wykorzystać tej przerwy w trakcie jednego postoju: przerwa może być podzielona na krótsze pauzy.. Jeżeli podczas podróży zauważysz, że kierowca zbyt długo prowadzi pojazd i nie ma zmiennika, to znak, by nigdy więcej nie korzystać z usług danego przewoźnika. Najlepiej zrobisz jednak upewniając się na długo przed podróżą, że firma, którą chcesz wynająć dba o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Nawet jeśli jest duża różnica w cenie, a nie mamy gwarancji, że wybrany przez nasz przewoźnik kierowcy danej firmy są wykwalifikowani i bezpiecznie dowiozą nas na miejsce, lepiej zapłacić za bilet trochę droższy i mieć pewność że, kierowca wiozący nas w daleką podróż nie będzie przysypiał za kierownicą ze zmęczenia. Pamiętaj, że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie w podróży.

SPRAWDŹ, CO SĄDZĄ INNI

W poszukiwaniach firmy wynajmującej autokary warto zapoznać się z opiniami innych klientów Dzięki temu czy standard wybranego przewoźnika odpowiada temu, co przedstawia na swojej stronie internetowej. Pamiętaj, że nie wszystko wygląda w rzeczywistości tak jak w internecie

Planowanie podróży i długa droga wiąże się dla wielu z nas z niemałym stresem. Kiedy wybór przewoźnika okazuje się nietrafiony, możemy się narazić na długie godziny w niekomfortowych warunkach. Nasze porady mogą się wam wydać bardzo proste jednak podróżnikom mniej zaawansowanym mogą one oszczędzić wielu nieprzyjemności Komfort w podróży ma znaczenie dlatego należy dobrze przemyśleć wybór przewoźnika.

Więcej dowiesz się na  Wynajem autokarów Toruń

Strona używa cookies
Ok