Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017
Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
8 marca, 2017

Marzenia o nowoczesnym samochodzie mogą się spełnić. Przecież pojazd nie jest dzisiaj luksusowym nabytkiem, na który stać zaledwie niektórych z nas. Ceny pojazdów nieustannie lecą w dół, a dealerzy oferują co raz to atrakcyjniejsze rabaty, z których ciężko nie skorzystać. Znamy to wrażenie, gdy zerka się na reklamę super modelu auta i zastanawia się – w tym aucie czułbym się kapitalnie.

Kupno nowego auta wiąże się tymczasem z określonymi czynnościami. Bezwzględnie na to czy zamierzasz zakupić samochód w autoryzowanym sklepie, czy w skupie aut, powinieneś uświadomić sobie co Cię czeka. Występuje wiele okoliczności w których podobno bezwypadkowy pojazd okazał się być mocno zniszczony, a życzliwy pośrednik sprzedawał auta z kradzieży. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w którykolwiek sposób pokrzywdzony, dlatego dzisiaj opisujemy krok po kroku, co musisz wykonać, aby nabyć idealne auto bez żadnych problemów. Sami posiadamy własną moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli odpowiednio poinformowani w kwestii wyboru nowego pojazdu.

Krok pierwszy – wybór marki i modelu auta

Przed nabyciem samochodu, za każdym razem doradzamy naszym Klientom, aby właściwie zastanowili się nad jego rodzajem i sposobem użycia. Często okazuje się, że rodzaj który właśnie mamy na oku będzie dla nas całkiem nieprzydatny. Jeżeli dużo podróżujesz po mieście zdecyduj się na pojazd niewielki i zwinny, o małym, ekonomicznym silniku. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy niezwykle popularny obecnie Ford Fiesta z szykowną linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz pojazdu na rodzinne wyprawy, w tym wypadku najistotniejsze będzie bezpieczeństwo. Zainteresuj się takimi samochodami jak Skoda Octavia Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej luksusowy gatunek Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Miejsce zakupu auta – autoryzowany salon, czy moto giełda?

W tym punkcie wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach zakupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i kupić używany samochód w skupie aut. Walorem nabycia pojazdu w licencjonowanym salonie sprzedaży jest zapewne stały serwis i pewność, że wybrany pojazd nie uczestniczył w wypadku. A co z wadami? Na pewno może Was zaskoczyć wartość nowego auta, za który będziecie musieli zapłacić nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta z giełdy. Przejdźmy następnie do analizy nabycia auta w skupie aut. Powinno się zaznaczyć, ze całość zależy od solidności i doświadczenia właściciela takiej placówki. Raczej powinniśmy wybierać firmy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Zawsze możesz sprawdzić w internecie, co mówi się o konkretnym zbywcy. Jakie są walory zakupu auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, dużo niższa niż stawka w salonie. Mankamenty są jednakowo klarowne – brak gwarancji, czy konkretne auto ma jakiekolwiek awarie. Jednak możemy to bezpośrednio sprawdzić, prosząc sprzedawcę o podjechanie do najbliższego punktu kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym początku warto jest ocenić znaleziony samochód – nie tylko pod kątem potencjalnych uszkodzeń, ale również pod kątem historii ewidencji. Pojedź z sprzedającym do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista precyzyjnie sprawdzi samochód. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w jakikolwiek sposób przerabiane, fachowiec zapewne Ci o tym zakomunikuje. Następnie pojedź na posterunek Policji, gdzie zdobędziesz wiedzę o tym, czy pojazd jest kradziony.

Znalazłeś już upragniony samochód. Najwyższa pora na procedury formalne, które przy właściwej staranności nie muszą być bardzo utrudnione. Obligatoryjnie podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby handlującej. Taki papier deklaruje własność danego pojazdu. Na jego podstawie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od wartości auta. Kolejnym etapem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom firm ubezpieczeniowych zanalizujesz która kwota będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Kolejny krok to rejestracja samochodu w urzędzie. Do zdobycia nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie bieżące ubezpieczenie OC i dokument potwierdzający przegląd techniczny auta. Samochód jest już Twój. Prawda, ze łatwe?

Zakup nowego samochodu to przyjemność, na którą każdy z nas może sobie pozwolić. Nie ma nic lepszego niż pierwsza wycieczka nowym samochodem. Zanim kupisz wymarzony samochód pamiętaj o przekazanych przez nas czynnościach i nie popełniaj błędów które mogą Cię dużo kosztować. Jeśli masz pewne obiekcje, zazwyczaj możesz skontrolować określone auto u mechanika, by nie zakupić złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie aut bardzo często były nam opowiadane wręcz niestworzone relacje, jak zbywcy okłamywali niedoświadczonych Konsumentów. Dlatego też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą klasę sprzedawanych u nas aut. Możesz mieć pewność, ze jakiekolwiek dostarczane auto było wcześniej precyzyjnie zbadane. Wstąp do naszej placówki i odjedź swoim wymarzonym samochodem. Ofertę odkryjesz na stronie internetowej: Skup aut

Strona używa cookies
Ok