nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
1 marca, 2017
Przeprowadzki Wrocław Usługi transportowe dla firm Lokalne przeprowadzki
Profesjonalne usługi przeprowadzkowe
5 marca, 2017

Porady adwokata rozwodowego

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Jak przygotować się do rozwodu?

Co właściwie dzieje się podczas sprawy rozwodowej? I czy sędzia wymierzy w stronę małżonków jedynie niewygodne pytania? W jaki sposób „zmobilizować” się do rozprawy, ażeby zyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż obecnie rozprawy w kwestii rozwodów niestety nie są niczym niezwykłym. Mnóstwo mieszkańców miast i wsi wraz z kolejnymi miesiącami dostrzega swój błąd, jakiego się dopuścili w sprawie doboru partnera. Częstokroć współmałżonek oszukuje, nadużywa napojów wyskokowych lub innych środków odurzających czy dręczy psychicznie. W niniejszej sytuacji każdy z nas ma przesłankę, żeby złożyć pozew o rozwód i wyglądać pożądanego werdyktu trybunału. Czyhanie na korytarzu przed salą na przygotowanie rozprawy bez wątpienia jest szczególnie stresujące. Absolutnie nie ma się jednak czego bać. Powinnyśmy posiadać fundamentalną wiedzę w kwestii tego, kto i o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeśli przewidujemy, iż samodzielnie właściwie nie damy sobie rady, warto wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam uzbierać kompletne potrzebne dokumenty.

Rozprawę w kwestii rozwodu realizuje zazwyczaj trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią prowadzącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to prawnicy ławnicy. Cała sprawa będzie miało miejsce bez współudziału publiczności, w konsekwencji z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków oraz powierników nikogo więcej nie powinno być podczas rozprawy. Bynajmniej nie musimy się zatem martwić, że znajoma z firmy dowie się za dużo o naszym związku bądź o tym, co konkretnie dzieje się z naszymi dziećmi. Kolejnymi krokami rozprawy są: rozpytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie małżonków i ostatecznie – ogłoszenie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zazwyczaj rozpoczyna od zadawania wszechstronnych zapytań. Czy współmałżonkowie prowadzą wspólnie dom? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy tak to wygląda); w jaki sposób prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy osiągnęły pełnoletność, kto dziś ma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w takim domu wcale nie ma); czy uprzednio toczyły się wobec jednego spośród współmałżonków sprawy dla rodzin? Czy istnieje w ogóle jakakolwiek perspektywa na uratowanie związku? Po niniejszych pytaniach trybunał przechodzi do przepytania świadków. Ma możliwość to osiągnąć na pierwszej rozprawie bądź dopiero na następnej. Na wstępie przesłuchiwani są krewni strony powodowej, natomiast później – strony pozwanej. Od liczebności obserwatorów zdarzeń uzależniona jest liczebność spraw, a każda ze stron może kierować do nich pytania. Jeżeli zainteresowani zostaną już przepytani, w takiej sytuacji sędzia przechodzi do wysłuchania małżonków. Mają możliwość oni zaprezentować własny stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie ogłosił któryś z najbliższych lub sam małżonek.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wówczas, kiedy ucierpiałoby na werdykcie dobro dziecka, przede wszystkim niepełnoletniego
  • Pozostawałoby to w niezgodności z podstawami współżycia społecznego
  • Rozwodu chce jedynie winny małżonek, np. ten który dokonał niewierności (drugi małżonek musi sformułować akceptację na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W sporej ilości postępowaniach ma szansę pomóc nam mecenas, zwłaszcza jeżeli dążymy do tego, by trybunał rozstrzygnął winę jednej ze stron za rozpad związku. Mamy szansę się również do niego udać wówczas, kiedy: strony zajmowały ogólnodostępny majątek, a jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą w fazie ruiny; planujemy, aby zostały zasądzone alimenty na drugiego małżonka czy na najmłodszych członków rodziny; pragniemy posiadać całkowitą władzę rodzicielską czy chcemy pozostałej stronie zredukować kontakty z dzieckiem; rzecz domaga się zasądzenia metody wykorzystywania ze wspólnego domu, jego podziału bądź przyznaniu go jednemu spośród współmałżonków; należy osądzić podział całego kapitału. Adwokat potrafi nam pomóc nie jedynie w okoliczności rozwodu, ale też podczas separacji. Należy pamiętać, że rozwód i separacją oznaczają dwie przeróżne sprawy, które chociaż są podobne, ale różnią się konsekwencjami. Wyrok sędziego o rozwodzie sprawia, że małżeństwo przestaje egzystować. W sytuacji separacji małżeństwo cały czas funkcjonuje formalnie. Osoby, które wybrały separację, z jakiś względów właściwie nie chcą zdecydować się na rozwód, m in. jeśli są nabożne albo posiadają na wychowaniu młodociane dzieci. Istnieje też coś takiego, jak separacja rzeczywista, w jakiej mąż i żona obcują samodzielnie, czyli nie zajmują tego samego lokalu.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie powinniśmy trzymać w teczce wszystkie wskazówki obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Muszą to być zdjęcia, sms-y, wiadomości elektroniczne bądź filmy. Musimy pokazać, że partner, przykładowo dokonał oszustwa albo ciągle nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sędzią bez jakichś dowodów w niniejszej sytuacji (czy nie mając obserwatorów zdarzeń) zdobycie rozwodu może przebiegać niesłychanie rozwlekle. Postanowienie sądu będzie opierało się na przepytaniu współmałżonków i obserwatorów zdarzeń. Jeżeli potrzebujesz rzetelnego prawnika, to kliknij w ów odnośnik – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok